Úterý 23. duben 2019
Svátek má Vojtěch

Osek – Několikrát do roka otevírají nadšenci z Klubu přátel krušnohorské železnice expozici Moldavské dráhy, která je českou kulturní památkou. Výstavu v malém muzeu najdete na nádraží Osek – město, které leží právě na trati z Mostu do krušnohorské Moldavy.

Železniční expozice byla otevřena v nádražní budově v květnu 2014. Týká se z části železnice všeobecně a částečně přímo moldavské trati. V expozici jsou umístěna různá historická zařízení, staré staniční jízdní řády, staré jízdenky a podobné exponáty. A určitě nejen dětem se budou líbit modelová kolejiště.

Naposledy bylo muzeum otevřeno v sobotu. Přístupné bude znovu 4. srpna od 9 do 15 hodin a během prázdnin ještě s rozšířenou otevírací dobou při Oseckých slavnostech ve dnech 18. až 19. srpna, a to od 9 do 16 hodin.

Krušnohorská železnice se začala budovat už v roce 1874. Podnětem pro její stavbu bylo zajištění odbytu uhlí v Sasku. Kulturní památkou je v úseku od Louky u Litvínova po Moldavu od roku 1998.

Trať Most – Dubí – Moldava je nyní v horské části neprůjezdná kvůli sesuvu půdy a opravám. Předpokládá se, že vlaky zde znovu pojedou před zimní sezonou. Více o Moldavské dráze zde.

Foto

Kudy tam

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací