Středa 24. duben 2019
Svátek má Jiří

Doksy – Jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí hned kousek za hranicemi Ústeckého kraje – Máchovo jezero – byla v úterý v obležení lidí.

Není se co divit. Teplota vody v jezeře, tedy správně rybníce, který je jen o málo menší než jezero Most (to není veřejnosti zatím přístupné), činí velmi příjemných 24 stupňů Celsia. Po obvodu je několik písečných pláží. Ta v Doksech je přístupná za 65 korun pro dospělého a 35 korun za dítě od 4 let. A u pláže najdete bary, občerstvení, restaurace. Kdo chce, může na výlet lodí.

K návštěvnosti Mácháče přispívá i fakt, že ne tak zcela vzdálené Jezero Chmelař v Úštěku je kvůli špatné kvalitě vody uzavřené a koupání je tam zakázáno.

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje hlídá kvalitu vody v Máchově jezeře na pěti místech – v Doksech, Klůčku, u pláže Borný, hotelu Port a Starých Splavech. Jakost vody na všech místech je nyní zhoršená, pro citlivé jedince je zde koupání nevhodné. Mohou za to sinice.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací