Čtvrtek 17. leden 2019
Svátek má Drahoslav

Doksy – Jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí hned kousek za hranicemi Ústeckého kraje – Máchovo jezero – byla v úterý v obležení lidí.

Není se co divit. Teplota vody v jezeře, tedy správně rybníce, který je jen o málo menší než jezero Most (to není veřejnosti zatím přístupné), činí velmi příjemných 24 stupňů Celsia. Po obvodu je několik písečných pláží. Ta v Doksech je přístupná za 65 korun pro dospělého a 35 korun za dítě od 4 let. A u pláže najdete bary, občerstvení, restaurace. Kdo chce, může na výlet lodí.

K návštěvnosti Mácháče přispívá i fakt, že ne tak zcela vzdálené Jezero Chmelař v Úštěku je kvůli špatné kvalitě vody uzavřené a koupání je tam zakázáno.

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje hlídá kvalitu vody v Máchově jezeře na pěti místech – v Doksech, Klůčku, u pláže Borný, hotelu Port a Starých Splavech. Jakost vody na všech místech je nyní zhoršená, pro citlivé jedince je zde koupání nevhodné. Mohou za to sinice.

Foto

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací