Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Kadaň – Modrá, žlutá, červená, fialová… A další a další barvy má luční kvítí na zvláštním záhonu, který vznikl na louce pod hradbami v Kadani.

Že ne všechny travnaté plochy musí být jen krátce střižené, a přitom mohou vypadat efektně, dokazují v Kadani. Na louce pod městským opevněním mezi ulicemi Žatecká a Říční je květinový záhon, kam sekačky, ale ani nohy chodců, nesmějí. Nejde jen o pohledovou záležitost. Vzrostlé traviny a květiny lépe zadržují vláhu v půdě a poskytují životní prostor rozmanitému hmyzu.

Luční kvítí navíc neroste nahodile. Vysázeno je do tvaru městské věže. To sice neuvidíte ze země, ale ukáží vám to letecké snímky, které jsou k vidění hned vedle této letní zahrádky.

A mimochodem, v Kadani mají po městě i desítku různých pítek pro ptáky či veverky. Vodu tam může doplňovat každý.

Máte tip na jiné krásné či neobvyklé místo? Pošlete nám zprávu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na náš WhatsApp na čísle 737 058 283. Rádi se tam přijedeme podívat.

0206zahon2

Záhon má tvar kadaňské dominanty. Foto: Oldřich Hájek

0206zahon3

Mezi kytičky nevstupujte. Foto: Oldřich Hájek

0206zahon4

Ne, tady sekačkám opravdu nedošel benzín. Foto: Oldřich Hájek

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací