Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Karlovarský kraj, Jáchymov - Zřícenina hradu je dnes známa jako rozhledna Šlikovka. Hrad Freudenstein nechal vystavět Štěpán Šlik v roce 1517. Stavitel byl Jan Münich. S velkou pravděpodobností se jedná o nejmladší hrad na území České Republiky.

Hrad byl postaven jako ochrana stříbrných dolů a sloužil jako sídlo horního úřadu. Již v roce 1525 byl ale dobyt a vyplenili ho vzbouření jáchymovští horníci. V jeho sklepení se údajně začali tajně razit první stříbrné mince pod vedením jáchymovského hejtmana Jindřicha z Könneritz. V roce 1634, při obléhání města švédskými vojsky, byl hrad značně poškozen a nakonec vyhořel. Od té doby byl ponechán svému osudu.

3009tipnavylet4

Rozhledna Šlikovka

Využívaly se dvě dochované věže. Větší věž zvaná Šlikovka sloužila jako hláska. V menší věži, zvané Prachárna, se uskladňoval střelný prach. V současnosti je Šlikova věž nepřístupná. V letních měsících se zde koná hudební festival, kde vystupuje mnoho hudebních kapel různých žánrů.

3009tipnavylet3

Prachárna

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací