Pondělí 8. srpen 2022
Svátek má Soběslav

Krušné hory, Jáchymov - Z Hadí hory je za pěkného počasí úžasný výhled na lázeňské údolí, město Jáchymov a na hřebeny hor. Podívejte se do naší fotogalerie a naplánujte si tam třeba výlet.

Kameny na vrcholu vyhlídky připomínají šedé kamenné moře. To údajně vzniklo rozpadem žíly granitového porfyru. Jedná se o vyvřelou horninu, která vznikla tuhnutím lávy v puklinách zemské kůry. Kvůli vysokému obsahu křemene je hornina velmi odolná vůči zvětrávání.

Díky šedé barvě kamenů dostala hora jméno Grauenstein. Grau znamená šedý. U nás se jí říká Hadí hora nebo hora Kamenná. Vrchol hory není přímo na vyhlídce, ale je v lese.

HORA OPŘEDENÁ POVĚSTMI

Jedna z pověstí praví, že už od pradávna měla tato hora špatnou pověst. Nesměl se tu pást dobytek a nikdo z místních na hoře nikdy nepřespal. Další pověst vypráví, že místní lidé několikrát v dálce spatřili zakletý zámek. Ten údajně o půlnoci zářil do tmy. Někdo zase v okolí zámku slyšel zpěv a hudbu. Měl být i uspořádán průvod, aby byli duchové zažehnáni. Ti ale lidi prý vystrašili tak hodně, že se hora stala ještě obávanějším místem.

V jejím okolí měla být viděla byla bílá paní, jak suší prádlo. Pověst také říká, že hora ukrývá zlatý poklad nebo sklepení zakletého zámku.

FOTO

KUDY TAM

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist