Pátek 30. červenec 2021
Svátek má Bořivoj

Žatec - Tradiční Dočesnou v letošním roce provázel déšť, který paradoxně chmelařům chyběl po celé léto. Slavnosti chmele a piva ovšem nepokazil.

Samotný průběh chmelových oslav byl klidný z pohledu policistů, strážníků i hasičů, jen zdravotníci měli trochu práce, ale také nijak extrémně. Pivaři mohli být spokojeni díky bohaté nabídce od šedesáti pivovarů. A pivovary? Z nich byly nejspokojenější určitě ty domácí, ze Žatecké chmelařské oblasti (tedy ze Žatecka, Lounska a Rakovnicka) – ze dvou soutěží totiž posbíraly nejvíce ocenění.

Obvyklou součástí Dočesné je odborná degustace, již ve dvou dnech pořádá výzkumný ústav Chmelařský institut Žatec. Letos přihlásilo 25 pivovarů do 12 kategorií celkem 147 vzorků piv, které hodnotilo 255 degustátorů. A na sedmi medailových pozicích se umístily „domácí“ pivovary – Žatecký pivovar a Krušovice. Speciálně pro Žatecký pivovar je určitě příjemné, že uspěl nejen s oblíbeným speciálem Žatec Dark, ale také s loňskou novinkou, Plavčíkem.

„Domácí“ pak uspěli i v hodnocení návštěvníků Dočesné. Ti v anketě pořádané Městským divadlem Žatec coby hlavním organizátorem slavnost volili nejlepší minipivovar i nejlepší velký a střední pivovar. Pořadí? Minipivovary: 1. Pivo Zloun, 2. Pivovar Máša, 3. Pivovar Millenium. Velké a střední: Žatecký pivovar, Svijany, Plzeňský Prazdroj.

A aby byl přehled soutěží z Dočesné úplný, uvádíme vítěze dvou diváckých soutěží, které se v sobotu odpoledne konaly na hlavní scéně. Ruční česání chmele vyhrála Rosita Hamršíková, tanec s korbelem piva na hlavě ovládl pan Kresta s partnerkou.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací