Úterý 25. červen 2019
Svátek má Ivan

Žatec - K celostátní dobrovolnické akci 72 hodin se v pátek 12. října připojí děti ze ZŠ nám. 28. října Žatec. V rámci projektu budou od 8 do 11.40 hodin uklízet břehy Ohře.

Přidat se může i kdokoliv další z veřejnosti a pomoci tak dětem i žateckému životnímu prostředí. Uklízet se bude od hřiště FK Slavoj Žatec přes železný most po cyklostezce směrem k fotbalovému hřišti s umělým povrchem přes lávku zpět k hřišti FK Slavoj Žatec.

Pro děti ze ZŠ nám. 28. října jde o jednu z mnoha aktivit na ochranu životního prostředí. Pravidelně se například zúčastňují akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, ale také se zapojují do dalších vzdělávacích a ekologických projektů.

Projekt 72 hodin znamená tři dny dobrovolnických aktivit, v Česku se koná posedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (11. – 14. října 2018) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí.

Cílem projektu je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času.

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků. V minulém roce se do projektu zapojilo téměř 30 tisíc dobrovolníků v 624 projektech.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací