Úterý 21. březen 2023
Svátek má Radek

Žatec - Mobilní rozhlas je komunikační nástroj, který umožňuje kontakt s registrovanými obyvateli formou e-mailů nebo textových zpráv do mobilních telefonů. Je tedy možné oslovovat veřejnost podle skupin, například podle místa bydliště nebo zájmu o odebírané informace, ale také jednotlivě. Přihlášení k odběru informací je bezplatné.

Městský úřad Žatec službu zavedl před rokem, dosud se k odebírání zpráv přihlásily necelé tři stovky občanů. Radnice chce zájem o Mobilní rozhlas ještě více rozšiřovat a vytvořit z něj významný kanál pro oboustrannou komunikaci s veřejností. Mobilní rozhlas totiž umožňuje nejen rozesílat informace občanům, ale také od nich přijímat podněty nebo pořádat ankety. V případě rozšíření jej lze použít třeba i pro přípravu participativního rozpočtu. Lze ho využít i třeba pro nahlášení černých skládek ve městě a okolí.

Aby ale Mobilní rozhlas plnil všechny tyto funkce, je potřeba, aby se ke službě připojilo více obyvatel Žatce. Udělat to mohou dvojím způsobem. Prvním je vyplnění vytištěného formuláře. Je možné jej získat na infocentru radnice, kam se také odevzdává. V rámci propagace služby Mobilního rozhlasu se v příštích týdnech objeví přihlašovací formuláře také na dalších místech ve městě.

Druhou možností, jak se v Žatci zaregistrovat pro odběr novinek Mobilního rozhlasu, je přihlášení přímo přes webové stránky města. Stačí rozkliknout obrázek Mobilního rozhlasu na hlavní stránce www.mesto-zatec.cz a aplikace pak zájemce provede přihlašovací procedurou. Touto cestou je také možné upravovat svůj účet – například přidávat se do dalších oblastí, z nichž chce občan dostávat informace.

Jde například o kategorie Informace z úřadu, Dopravní informace, Kulturní akce, Sportovní akce. Přihlášení občané budou moci také přímo do svých e-mailů dostávat odkazy na aktuální vydání městského měsíčníku Žatecký zpravodaj i jeho připravovanou elektronickou přílohu.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist