Středa 28. září 2022
Svátek má Václav

Žatec - Chystáte se do divadla? Podívejte se, co vás v únoru ještě čeká v žateckém divadle.

V měsíci únoru pro vás v Městském divadle Žatec nechystali několik divadelních představení, ale i koncerty, satelitní přenos opery, historky z natáčení, pohádky, koncert, cestopisné vyprávění, či nejlepší sportovci.

Přinášíme vám program toho, co se v divadle v Žatci do konce měsíce odehraje:

1. února od 19 hodin - Činohra 4000 DNŮ (PETER QUILTER - DIVADLO UNGELT )

Poměrně neotřelý konfrontační duel síly a slabin mateřské a partnerské lásky, ve kterém matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let, ale každý z nich si je pamatuje jinak.

Hrají : Hana MACIUCHOVÁ, Ondřej NOVÁK a Petr STACH
Vstupné: 450,- / 400,- / 350,-

2. února od 18.14 hodin - Opera-satelitní přenos - GEORGES BIZET: CARMEN

Clémentine Margaine se představí v titulní roli nejslavnější operní svůdkyně s Robertem Alagnou, který si jako Don José získal srdce operních diváků již při HD přenosu v roce 2010. Provedení jedné z nejoblíbenějších inscenací na repertoáru Metropolitní opery, kterou režíroval Sir Richard Eyre, bude řídit Louis Langrée.

Obsazení: Carmen (Clémentine Margaine), Micaëla (Aleksandra Kurzak), Don José (Roberto Alagna), Escamillo (Alexander Vinogradov)

Předpokládaná délka: 3 hod 41 min (včetně jedné přestávky)
Vstupné: 300,- Kč (předplatné 250,-)

3. února od 15 hodin - Loutková pohádka ČERT a KÁČApro děti v JITŘENCE
Klasická pohádka v podání umělců a loutek ze souboru JITŘENKA.

5. února od 19 hodin - NÁVŠTĚVA Z ORDINACE: MARTIN ZOUNAR A MARTINA RANDOVÁ
Představitelé doktora Bohdana "Boba" Švarce a jeho manželky Helgy "Heluš" Švarcové z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě. Martin Zounar a Martina Randová vzpomínají živě na všechny historky z natáčení a další veselé zážitky, které jim účast v nekonečném seriálu přinesla.

Vstupné: 200,- Kč

6. února od 8:45 / 10:15 /14:00 Představení pro děti- POHÁDKA Z BUDÍKU (TEÁTR PAVLA ŠMÍDA)
Představení o dvou bratrech – Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydali na dobrodružnou cestu za Časem, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je….

Vstupné: 45,-

7. února od 9 hodin - Představení pro I.st ZŠ - Z DEVATERA POHÁDEK (DIVADÉLKO PRO ŠKOLY HRADEC KRÁLOVÉ)
Loutkoherecké představení na motivy dvou příběhů ze slavné knížky Devatero pohádek od Karla Čapka. V úvodu představení nejprve herecká dvojice seznamuje diváky s osobou spisovatele a obsahem knihy. Samy děti pak jakoby náhodou vylosují, které dvě pohádky se budou hrát….

Vstupné: 60,-

7. února od 19 hodin LEGENDA O LESÍCH A LIDECH (DK JIRÁSEK ČESKÁ LÍPA )
Činohra – ochotnické představení – Sága z norských hor začátku 19.století se nám zdá být vzdálená. Ale hledání smyslu života, odvaha překonat tradice rodu a ustáleného řádu, pohlédnout do tváře smrti, nalézt svou životní cestu, to se přece týká každého v každém čase.

Vstupné: 100,-

10. února od 15 hodin Pohádka pro děti- NA KOUZELNÉM PALOUČKU (SKUPINA LOUDADLO )
V představení se střídají komické dialogy, písničky, pohádky a soutěže, kterých se děti aktivně účastní. Publikum nezůstává pouze s diváky, ale je aktivně zapojováno do představení. Zajímavostí této loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky.

Vstupné: 100,-

12. února od 19 hodin ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME (Divadlo NA JEZERCE) Režie O. SOKOL Činohra - předplatné skupiny A i mimo předplatné
PŘELOŽENÉ PŘEDSTAVENÍ Z PROSINCE 2018
Neurotický filmový kritik Felix Alan se snaží vyrovnat s tím, že ho opustila manželka. Únik z reality nachází ve světě fantazie a snů, v němž se o životě radí se svým velkým vzorem Humphreym Bogartem. A jak se zdá, tato terapie mu prospívá!
Ve hře nechybí typický humor Woodyho Allena stejně jako hluboké sondy do partnerského soužití a vtipně podané úvahy o smyslu života.

Hrají: Jan Hrušínnský (Felix), Miluše Šplechtová (Linda), Tereza Němcová (Nancy &spol.) Marika Procházková (Nancy &spol.) Zdeněk Hruška (Dick). Speciální hosté ze záznamu ve filmových rolích I. Bergmanové a H. Bogarta: Libuše ŠAFRÁNKOVÁ a Josef ABRHÁM
Vstupné: 450,-/420,-/390,-

19. února od 9 hodin JAK BYLO, KDYŽ NEBYLO (Divadlo SemTamFór)

Představení pro školy- mimo předplatné
Inscenace o úplně obyčejných věcech, jako je strach z bouřky, k čemu je dobrý oheň, proč je dobré mít střechu nad hlavou apod. To všechno nám, malým a bojácným, dokáže spolehlivě objasnit leckterý dospělý v našem okolí.

Vstupné: 60,-

19. února od 18 hodin Galavečer- NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC OKRESU LOUNY 2018
V populární anketě budou opět oceněni nejlepší sportovci regionu. Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu netradičních vystoupení a příjemné zábavy.

V programu vystoupí : Sabina KŘOVÁKOVÁ- zpěvačka, Klára KAISEROVÁ-artistka, Postoloprtské MAŽORETKY. Moderuje Radek ŠILHAN
Vstupné: Bezplatné

22 . února od 10 hodin - OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ VE SBOROVÉM ZPĚVU
Akce ZUŠ Žatec a DDM Žatec

23. února od 15 hodin KOUZELNÁ ŠKOLKA-„MICHAL NA HRANÍ“ (MICHAL NESVADBA)
Pohádka pro děti. V představení se Michal stává opravdickou živou hračkou, která je dětem k dispozici na hraní..., jaké hry si děti budou chtít s takovou hračkou zahrát? I vy se můžete aktivně zapojit a určit tak děj tohoto představení, těšíme se na vás!

Vstupné: 195,- /185,-Kč

25. února od 19 hodin CLIFF STEVENS „ERIC CLAPTON TRIBUTE“ (USA)
Celosvětově ceněný Eric Clapton Tribute Band v čele se slavným bluesovým kytaristou Cliffem Stevensem. Zážitek z koncertů této skupiny je téměř k nerozeznání od originálu !

Vstupné: 100,- Kč v předprodeji (do 24.2.2019) / 180,- Kč v den koncertu

26. února od 19 hodin ŘÁDÍ JAKO TAJFUN (DIVADLO R.BRZOBOHATÉHO)
Činohra - mimo předplatné
Slavná herecká dvojice Rachel a John Dudleyovi mají manželství plné hysterických scén, rozchodů a návratů. Nezávisle na sobě a samozřejmě bez vědomí toho druhého se oba, se svými novými milenci, vydají strávit příjemný víkend ve venkovském hotýlku, kam kdysi jezdili spolu. Zběsilá komedie plná zvratů nakonec doběhne k překvapivému rozuzlení.

Hrají: Ernesto Čekan, Miroslav Hrabě, Kateřina Peřinová, Charlotte Doubravová, Karel Hábl, Milan Enčev, Lukáš Burian, Jindřich Žampa
Vstupné: 430,- / 380,- / 350,- Kč

28. února od 8:15 / 10:00 / 12:00 KOUZELNÁ PLANETA
Cestopisné představení pro školy
08:15 - FLORIDA & HAVAJ NA HAVAJI (I.st. ZŠ)
10:00 - TAJE THAJSKA (II.st.ZŠ)
12:00 - ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE (SŠ)
Velmi úspěšný, nejbohatší a nejpestřejší cestovatelsko-geografický projekt pro školy, MŠ a veřejnost autorů Kateřiny a Miloše MOTANI.

Vstupné: 50

28. února od 17 hodin NEZKROCENÁ BRAZÍLIE
Cestopisné večerní představení pro veřejnost - mimo předplatné
Nebezpečné a nejkrásnější město na světě je Rio de Janeiro-tady začíná naše cesta rozlehlou a nekonečnou zemí. Nádherná příroda Pantanalu a Amazonie, úchvatný vodní svět, nejmohutnější vodopády světa, hluboké pralesy, spousty zajímavých zvířat, slaňování do jeskyně znepříjemní zápas s těžkou nemocí. Na tyto a jiné závažné potíže nacházíme spolehlivý lék – sambu!

Vstupné: 100

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist