Pondělí 25. březen 2019
Svátek má Marian

Žatec - Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci srdečně zve na slavnostní zahájení velikonoční dvojvýstavy, které se uskuteční ve čtvrtek 14. března od 17 hodin na hlavní budově muzea, Husova 678 Žatec s vystoupením pěveckého sboru MŠ Alergo Broučci.

!-- Kontextová reklama Sklik -->

První část výstavy Klekání zvoníme, Jidáše honíme ukáže nové přírůstky kraslic ve sbírce žateckého muzea, do které přibylo za loňský rok více než sto nových kraslic od různých maléreček z celé ČR. Výstava vysvětlí, kdy se Velikonoce slaví, co dělali naši předci o postních nedělích, co je popeleční středa, pašijový týden a představí techniky zdobení kraslic, jež nejsou etnograficky čisté, ale přesto velice zajímavé, např. madeirované, zdobené korálky, polepované bavlnkami, papírem aj.

Druhá část výstavy pokračuje v pobočce muzea v Křížově vile, Zeyerova 344 pod názvem Podoby českých Velikonoc. Ta přiblíží velikonoční tradice od Aše po Humpolec a od Velenic po Šluknov do roku 1948. Zde budou k vidění kraslice etnograficky čisté, např. zdobené voskovým reliéfem, batikou, jezerní sítinou, gravírované a mnohé další. Obě výstavy potrvají do 28. dubna.

Ale to ještě zdaleka není všechno! Muzeum chystá velikonoční týden od 9. do 14. dubna s ukázkami pletení pomlázky, zdobení kraslic, velikonoční floristiky, zdobení vajíčkového stromu, vynášení Smrti a od 10. do 13. dubna ve Staré papírně proběhne tradiční velikonoční jarmark.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací