Pondělí 30. listopad 2020
Svátek má Ondřej

Žatec - Na podiu Městského divadla v Žatci se 24. dubna v 19 hodin spustí blues-rocková bouře. Vyvolá ji Jack J Hutchinson, londýnský blues-rockový kytarista, skladatel a zpěvák. Je považován za jednoho nejvíce vzrušujících hudebníků z nastupující generace bluesových talentů.

Jeho hudba je časopisem Classic Rock Magazine definována jako „jižanským rockem načichlé blues.“ Jeho poslední album „Paint No Fiction“ dosáhlo na první místo v Amazon Blues Chart a páté na iTunes Blues Chart Top.

Narodil se v Leicesteru, vyrůstal na severozápadě, než se v roce 2005 přestěhoval do Londýna, kde strávil nejlepší část posledních dvou dekád hraním naživo s Big Boy Bloaterem a dalšími umělci hrajícími na Blues Stage v aréně Ramblin 'Man. Následovaly koncerty s vysokým uměleckým profilem, včetně hraní na Blues Festu před Bad Company a na veletrhu Ramblin Man, kde sdílel podium se ZZ Top, Rival Sons a Kenny Wayne Shepherd. Předskakoval také Monster Truck, Raveneyeho Oli Brown, Kris Barras, Dr. Feelgood a Big Boy Bloater.

Hutchinson kombinuje vlivy z téměř celého století blues, zahrnující Roberta Johnsona, Muddy Waterse, B. B. Kinga, Led Zeppelin, Stevie Ray Vaughan, Black Crowes. Můžete si poslechnout na jeho debutovém sólovém albu „Feathers And Fools“, které vyšlo v roce 2013 o rok později následováno EP „Get It Back“. Aktuálně má kapelu s názvem Jack J. Hutchinson´s Boom Boom Brotherhood s Rickem Baxendalem na basu, Jimem Brazendalem na bicí a Tomem Brundageem s harmonikou.

Co spolu dokáží, můžete slyšet na EP „Live At Blues Rock Fest“, na němž představil osm songů nahraných na BluesFestu v Londýně. Debutovali s albem Set Your Heart For The Sun. Nedávno absolvoval své první mezinárodní koncerty, včetně turné po Španělsku, Francii a Rusku, na podporu svého nového alba „Paint No Fiction“.

Jako jiní umělci nepřiveze do Žatce celou kapelu, ale spolehne se na osvědčené české kolegy. Na svatého Jíří se můžete v Městském divadle Žatec těšit na sestavu: Jack Hutchinson – kytara a zpěv, Matěj Černý – baskytara, Michael Nosek – bicí.

Napsali a řekli o něm:

„Hutchinson se narodil, aby zpíval soul a blues. “ (Classic Rock Magazine)
„Kombinuje vokály, akustické a elektrické kytary. Je to určitě jméno, na které je dobře se zaměřit“ (Časopis Guitarist)
„Velmi, velmi dobře. Hutchinson spouští bouři! “ (Paul Jones, BBC Radio 2)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací