Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Žatec - Stovky účastníků setkání Leaderfest 2019 pobývají od středy do dnešního dne v Žatci. Členové místních akčních skupin (MAS) z Česka, Slovenska či Polska diskutovali v divadle, Staré papírně a Galerii Sladovna o dalším rozvoji venkova, na kterém se podílejí svými projekty. Hlavními pořadateli Leaderfestu 2019 jsou MAS Vladař a město Žatec.

Právě žatecká starostka a senátorka Zdeňka Hamousová všechny účastníky Leaderfestu přivítala při čtvrtečním slavnostním zahájení v divadle. „Leaderfestu přeji co nejúspěšnější průběh. Vám přeji, aby se vám zdejší pobyt pracovně i osobně líbil. Vítejte v královském městě Žatci!“ pozdravila zaplněné hlediště Z. Hamousová.

Letošní Leaderfest je osmý v pořadí, poprvé se koná v Ústeckém kraji. Předseda MAS Vladař Josef Ryšavý proto na úvod symbolicky převzal pořadatelský klíč od svého kolegy z Rožnov pod Radhoštěm, kde se setkání „masek“ uskutečnilo loni.

Smysl MAS, které pomáhají s rozvojem venkova, zdůraznil v úvodu náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš: „V Ústeckém kraji máme devět MAS a jsou nedílnou součástí péče o region a jeho rozvoj.“

Třídenní setkání členů MAS má i podporu Spolku pro obnovu venkova a dalších institucí. V průběhu programu se diskutovalo především o současných a budoucích projektech, které pomáhají udržet obyvatelstvo na venkově a hlavně zlepšovat jeho život. Přednášky a diskuze se tedy vedly na sociální témata nebo v souvislosti s rozvojem podnikání na venkově, a to nejen zemědělským. Nechyběl ani příklady úspěšných dotovaných projektů.

„Masky jsou kolečkem v soukolí rozvoje venkova. Chtěli bychom ale být také kapkou oleje, aby se tak kolečka nezadrhla. Podporujeme nová, chytrá řešení, která pomohou s rozvojem života na českém venkově,“ zdůraznil předseda spolku Národní síť MAS ČR Jiří Krist. (kas)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací