Čtvrtek 20. leden 2022
Svátek má Ilona

Žatec - Zásah hasičů, ukázka výcviku psů, vojenská, policejní i záchranářská technika. A také simulátor nárazu a vojenské maskování nebo napodobenina zranění. To vše si užívaly stovky dětí, které dorazily ke K-500 u kasáren na tradiční Rozloučení se školou.

Společná akce města, školských zařízení, Armády ČR a složek záchranného systému se zároveň stala místem pro vyhlášení celoročního projektu Kontík a Třídílek.mV jeho rámci navštěvují preventisté městské policie a pracovníci městského úřadu školy a ukazují dětem ve třetích třídách vše, co souvisí s tříděním odpadu.

„Při poslední hodině jsme pak dětem rozdaly test se 21 otázkami, které ukázaly, co si z našich přednášek zapamatovaly,“ popsala závěr projektu Alena Kubíčková, která má na radnici na starosti odpadové hospodářství.

Nejlepší tři řešitelé testů z každé třídy dnes v rámci akce Rozloučení se školou dostali od města a městské policie dárky. Cenu za vůbec nejlepší test ze všech žateckých třeťáků převzala Světlana Želinská ze 3. B ZŠ Petra Bezruče.

Všechny děti se ale především v areálu vedle kasáren po celé dopoledne bavily. Přispěly k tomu i sportovní soutěže pořádané DDM Žatec, ukázka svazu chovatelů a hlavně technika. Děti si prolézaly auta a obrněné transportéry, zkoušely si vojenskou či policejní výstroj včetně taktických vest a automatických zbraní. A užívaly si poslední, ty nejlepší školní dny plné zábavy bez učení před prázdninami. (kas)

Přehled nejlepších řešitelů testů projektu Kontík a Třídílek:

ZŠ Petra Bezruče: 3.A – Hedvika Stránská, Vanesa Hruza, Eliška Turková; 3.B – Světlana Želinská, Markéta Kadlecová, Tereza Krejčová.

ZŠ Komenského alej: 3.A – Jakub Kimák, Pavel Hostinský, Miroslav Jelínek; 3.B – Ema Bučilová, Šárka Šmeráková, Oleksii Zamogylnyi; 3.C – Kryštof Mynařík, Martin Macháček, Lukáš Sklenička; 3.D – Jakub Janda, Jakub Fárka, Sára Eliášová.

ZŠ 28. října: 3.tř. - Magdaléna Havlová, Ladislav Šimek, Viktorie Fabiánová.

ZŠ Dvořákova: 3.tř. - Kristián Tatár, Ester Kančiová, Beáta Szamková.

ZŠ Lidická: 3.tř. - Filip Nachlinger, Jan Bělohlávek, Oleg Kirillov.

ZŠ Jižní: 3.A – Lukáš Mencl, Tereza Šindelářová, Markéta Nováková; 3.B – Tereza Lebedová, Jan Kuneš, Petr Hrůza.

ZŠ Sv. Čecha: 3. tř. - Leon Řehák, Dominik Novotný, Anna Marie Bílá.

foto

2506zatec2

2506zatec3

2506zatec4

2506zatec5

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist