Pátek 6. prosinec 2019
Svátek má Mikuláš

Žatec - Různé pohledy, a třeba i zcela nečekané, na budoucí podobu Havlíčkova náměstí v Podměstí nabídne v budoucnu architektonická soutěž. Na její uspořádání uvolnili zastupitelé 750 tisíc korun. Hrubý odhad předpokládaných nákladů na samotnou rekonstrukci prostoru před obchodním centrem Zlatý chmel a kulturním domem Moskva se může pohybovat kolem 30 milionů korun.

Výhodou architektonické soutěže je pestrost různých názorů na to, jak prostor vylepšit. Že vylepšit potřebuje, o tom není pochyb. Naposledy to ukázala brigáda, již uspořádal spolek A dál? Během dopoledne desítka dobrovolníků posbírala deset pytlů s odpadky, které byly převážně poházené v křoví uprostřed náměstí.

O průběh samotné soutěže se díky příspěvku města postarají odborníci z řad komory architektů. Tím bude zajištěna jak kvalita soutěže, tak i prestiž a zájem dodat co nejlepší návrhy. Právě za to město zaplatí celkem 750 tisíc korun – v ceně jsou jak náklady na administrátora soutěže, tak odměny účastníkům soutěže i porotcům.

Výsledkem architektonických soutěží bývají nejen originální návrhy, ale také hospodárné a dobře ekonomicky udržitelné. I proto města tyto soutěže pořádají. Vítězný návrh architektonické soutěže bude sloužit jako východisko pro projektovou dokumentaci na obnovu Havlíčkova náměstí.

Záměr revitalizace tohoto prostoru souvisí s dlouhodobým záměrem města o vylepšení ulic v Podměstí. Radnice počítá také s opravami v dalších ulicích, na což hodlá využít i dotační prostředky. Architektonická soutěž na proměnu Havlíčkova náměstí tak zapadá do dlouhodobého konceptu rozvoje celého Podměstí.

Tomáš Kassal

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací