Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Žatec - Mladé stromy, které už několik let rostou u cyklostezky mezi ulicemi J. Vrchlického a Vol. Čechů, ničí neznámí vandalové. Sekají do kmenů nožem a odírají kůru.

Na místě se už od března zvýšil dohled městské policie, ničení stromů přesto pokračuje. Město Žatec proto žádá občany o pomoc a o nahlášení přítomnosti vandalů na městskou policii.

Ničení stromů bylo poprvé ohlášeno v březnu, působila je prý omladina ve věku kolem 15 let. „Sekají do kmenů nožem, čímž narušují životní funkce dřevin. Stromy byly ošetřeny a požádala jsem městskou policii o častější kontroly,“ uvedla Martina Mrázková z Odboru místního hospodářství a majetku MěÚ Žatec.

V červnu se ale vandalství opakovalo, pachatelé zůstávají neznámí. O pomoc při ochraně poškozovaných stromů a při dopadení vandalů proto město žádá i občany Žatce: "Kdo by byl svědkem ničení stromů, ale i jiného majetku v ulicích města, nechť prosím neprodleně volá městskou policii a vandalství nahlásí! Děkujeme!" Tomáš Kassal

foto

2307vandal1

2307vandal2

Stezka s poničenými stromy. Foto: Město Žatec

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací