Středa 29. leden 2020
Svátek má Zdislava

Žatec - Neznámá tvář figurující v několika případech se kriminalistům a policistům z obvodního oddělení v Žatci postupně spojila v jednoho muže.

Nejprve došlo v průběhu července v jednom z žateckých barů k odcizení finanční hotovosti přesahující 100 tisíc korun. Kriminalisté se postupně dopátrali až k 21letému muži, který má mít podle nich čin na svědomí.

V polovině srpna na čerpací stanici v Žatci někdo využil okamžiku nepřítomnosti majitele a odcizil odložený batoh s věcmi. Tehdy se škoda vyšplhala téměř na 3 tisíce korun. Tři dny na to policisté z obvodního oddělení zastavili při silniční kontrole automobil s 21letým řidičem. U toho zjistili, že mu městský úřad zakázal dál řídit motorová vozidla.

Žatečtí policisté si záhy spojili řidiče s případem z benzínové čerpací stanice. Přiznal se jim s tím, že údajně v batohu nemělo být všechno, co tvrdil poškozený. "Když ho následně kriminalisté vyslýchali, doznal se i k předešlému případu. Své jednání zdůvodnil tím, že byl ve finanční tísni," tlumočila zjištění svých kolegů policejní mluvčí Irena Pilařová.

Nyní čelí obvinění z trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Od soudu si může vyslechnout verdikt s vyšší trestní sazbou, až pět let odnětí svobody. Důvodem toho je výše škody, kterou měl způsobit, a také jeho trestní minulost, za majetkovou trestnou činnost byl již odsouzen.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací