Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

Žatec - Městská teplárna bude mít nové vedení. Ke změně dojde nejen personálně, ale také v organizaci vedoucího managementu. Představenstvo Žatecké teplárenské, a.s., vypsalo výběrové řízení na ředitele společnosti a na náměstka pro výrobu a distribuci tepla.

Dvoučlenné vedení firmy má nahradit dosavadní model tří náměstků (výrobního, technického a ekonomického) bez ředitele. „Důvod je jednoduchý. Pro firmu se čtyřmi desítkami zaměstnanců podle nás dva lidé ve vedení stačí. Nový model by měl být i efektivnější z pohledu řízení firmy, bude určená jasná odpovědnost,“ vysvětlil změnu předseda představenstva městské společnosti Jaroslav Hladký. Snížení počtu hlavních manažerů sníží také mzdové náklady firmy.

Výběrové řízení na ředitele a jeho náměstka trvá do 25. září. V případě potřeby jej ale může představenstvo prodloužit, aniž by to ovlivnilo chod firmy.

Vedle hledání nového managementu čeká Žateckou teplárenskou, a. s., také soudní jednání. Městská firma a tři fyzické osoby jsou obžalovány kvůli čerpání evropské dotace na modernizaci teplárny.

„Naším cílem je dosáhnout, aby byla teplárna jako právnická osoby obžaloby zproštěna,“ zopakoval Jaroslav Hladký. Ani případné odsouzení firmy by ale nemělo ovlivnit dodávky tepla do města. Hlavní líčení začne příští týden.

(kas)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací