Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Hořetice - V neděli krátce před polednem došlo ke srážce osobního vlaku a auta na železničním přejezdu v obci Hořetice na Žatecku. K havárii došlo na stejném místě jako v létě. I tentokrát vozidlo smetl rychlík z Mostu na Plzeň.

Ač vypadala nehoda hrozivě, obešla se pouze s lehkým zraněním. Na místo přivolané osádky zdravotnické záchranné služby převážely k dalšímu vyšetření celkem čtyři osoby, z toho tři nezletilé děti. Zraněna byl pouze dospělý člověk, děti jsou převáženy k dalšímu pozorování. V autě jelo v době střetu pět osob.

"V úseku Blatno u Jesenice - Most je do odvolání zavedena náhradní autobusová doprava. Očekávejte značná zpoždění," uvedla dopravní společnost GW Train Regio, která mezi Mostem, Žatcem a Plzní provozuje rychlíky.

Na místo se dostavila náhradní autobusová doprava, která musela z místa převézt cestující do železniční stanice Žatec. Ve vlaku bylo 21 cestujících. Z vlaku všechny cestující vyvedli hasiči, kteří je přes špatně přístupný terén dovedli k náhradnímu autobusu.

Vlak zastavil od místa srážky přibližně 400 až 600 metrů daleko. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Žatec, Bítozeves a jednotka drážních hasičů z Chomutova.

Na stejném místě došlo k havárii již v červenci. V důsledku střetnutí tehdy vlak vykolejil, zraněny byla řidička osobního auta. Škoda byla vysoká, přesáhla dvacet milionů korun. Trať opravovali několik dní. Fotogalerii z prázdninové nehody jsme přinesli zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací