Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Žatec - Pro letošní podzim připravilo žatecké muzeum novinku v podobě seriálu o dějinách umění. Celkem osm přednášek proběhne od konce října 2019 do začátku května 2020, budou se odehrávat jednou za měsíc, vždy v neděli od 15 hodin v unikátním prostředí Křížovy vily.

Minikurz je vhodný pro ty, kteří se s historií umění teprve seznamují, i pro ty, kteří už nějakou zkušenost mají. Každá přednáška se bude věnovat jednomu uměleckohistorickému období s důrazem na příběh jednoho konkrétního umělce. Výklad doplní i kvalitní velkoplošná projekce.

„V přednáškách si připomeneme ty nejzásadnější okamžiky v dějinách výtvarného umění, představíme si ty nejzajímavější osobnosti a seznámíme se s nevýznamnějšími díly, která vznikla od pravěku do konce 19. století. To vše v nenáročném vyprávění založeném na slavné knížce Ernsta Gombricha s názvem Příběh umění," přibližuje Monika Merdová, absolventka magisterského studia Dějin výtvarného umění na Univerzitě Palackého v Olomouci, která zájemce seriálem provede.

Cyklus bude zahájen v neděli 20. října přednáškou o pravěkých jeskynních malbách. Vstupné 30 Kč/osoba.

Termíny a témata:

1) 20.10. - Pravěk - Altamira a Lascaux
2) 10.11. - Antika - Parthenon, Feidias
3) 15.12. - Byzanc - Hagia Sofia
4) 12.1. - Románský – iluminované rukopisy
5) 9.2. - Gotika - Opat Suger – vznik gotického slohu
6) 8.3. - Renesance - Michelangelo
7) 5.4. - Baroko – Caravaggio a Bernini
8) 3.5. - Romantismus - Violet le Duc

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací