Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Žatec - Novou podobu má Nákladní ulice, která se pro motoristy otevřela minulý pátek. V rámci stavby byl opraven povrch silnice, vznikly nové chodníky či ostrůvek, jenž umožňuje bezpečnější přecházení v blízkosti divadla.

Celá stavba už slouží veřejnosti, ačkoliv město ještě stavbu nepřevzalo, stane se tak až po odstranění nedodělků, uvedl místostarosta Žatce Jaroslav Špička. Úředníci nyní předají dodavatelské firmě seznam vad a nedodělků. Teprve po odstranění těchto nedostatků dojde k převzetí stavby v hodnotě zhruba 20 milionů korun.

K obnovení provozu v Nákladní ulici došlo v pátek 11. října, tedy přesně podle předem určeného termínu. Teoreticky by mohla být ulice uzavřená déle, až do odstranění všech závad. To by ale také znamenalo prodloužení uzavírky a komplikaci provozu ve městě.

V rámci rekonstrukce se pokládal nový povrch vozovky v délce 800 metrů. Podél části vozovky vznikly nové chodníky, nově tak lze chodit po obou stranách silnice od křižovatky s ulicí Karla IV. až pod Libočanskou branku. Nové je veřejné osvětlení, zmíněný ostrůvek u divadla nebo vyznačená parkovací místa nad prostorem U-rampy. Část prostoru, kam by se kvůli prostoru nevešla parkovací místa pro auta, slouží nově pro parkování motocyklů.

Tomáš Kassal

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací