Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Žatec - V Ústeckém kraji za posledních pár let vzniklo několik různých minipivovarů, ale ten žatecký se od ostatních liší tím, že je situován přímo ve škole. Určen je prioritně pro žáky – budoucí sládky či pivovarníky ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD, Žatec.

Na slavnostní otevření se přijel podívat také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Nejprve přestřihl pásku a poté se šel podívat na dvě velké nádoby a cisternu. Objem obou nádob je 70 litrů, čistého piva by pak mělo být kolem 50 litrů. „Je to velmi dobrý nápad. Doufám, že žáci získají potřebné teoretické zkušenosti, které pak využijí později v praxi,“ uvedl hejtman Bubeníček.

Podle ředitelky Stanislavy Sajdlové bylo vybavení minipivovaru z velké části pořízeno díky umístění v soutěži Dobrá škola v Ústeckém kraji 2017/2018, jenž není zřizovaná krajem a kde skončila na 3. místě a získala tak finanční odměnu. Minipivovar si škola symbolicky darovala k 60. výročí od svého založení.

1911pivovar2

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací