Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Žatec - Výborná káva a chutné zákusky. Přes poledne i polévka či salát. A večer? K dobrotám jako bonus ještě výhled na luxusně nasvícené žatecké náměstí. To vše nabízí nová útulná Kavárna s duší, již na začátku prosince otevřela městská organizace Kamarád-LORM.

Duši dává kavárně jak zařízení, které není vždy nové, ale o to je atraktivnější, protože nábytek má v sobě skryté příběhy. Duši dávají útulnému prostoru i zaměstnanci, které mimo jiné tvoří klienti Kamaráda-LORM. „Chodí sem třeba jen na chvíli, aby obsluhovali nebo uklízeli nebo pomohli v kuchyni. Ale je na nich vidět, jak je to ohromně baví, takže už proto vidíme, že to mělo smysl,“ komentovala hlavní smysl kavárny ředitelka organizace Andrea Rábová.

0412lorm1

Zároveň jsou v kavárně k vidění i prodeji výrobky klientů Kamaráda-LORM. Městská organizace tak naplno pokračuje ve své snaze začlenit co nejvíce klienty s různým stupněm postižení do běžného života. Právě v kavárně, kde se stýkají s běžnou veřejností kromě neděle každý den, to probíhá přirozeně a příjemně. I to poskytuje poetické kavárně tu správnou duši.

(kas)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací