Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Žatec - Program v duchu předvánočních tradic nabízí v těchto dnech Městská knihovna Žatec. V sobotu 7. prosince se bude v knihovně od 14 hodin péct vizovické pečivo, což navazuje na tvoření z poslední listopadové středy, kdy knihovnice s dětmi vyráběly vánoční přáníčka.

V podvečerních hodinách potom proběhla v sálku knihovny cestopisná přednáška pro veřejnost. Vášnivý cestovatel a dobrodruh Marek Kovář pozval návštěvníky na 12 000 km dlouhý okruh nejmenším a zároveň nejsušším kontinentem – Austrálií, kterou představil jako zemi kontrastů, pestrosti a klokanů. Posluchači tak zprostředkovaně navštívili například Sydney, nejstarší prales na zemi Daintree NP, Tasmánii nebo kanibalské souostroví Fidži. Poznali i zdejší fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět a zcela odlišný životní styl protinožců. Cestovatel je dobrým vypravěčem, a proto velmi zajímavá přednáška byla nejen poučná, ale také zábavná.

Ve středu 11. prosince 2019 můžete navštívit další z cyklu besed poradkyně pro výživu Jarmily Hokrové, tentokrát na téma „Diabetes, jak mu předejít a mít cukr pod kontrolou“.

(mkž)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací