Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Ústecký kraj - Logika, uvažování a přesnost ve výpočtech hrály hlavní roli v krajské matematické odysee, která se konala na Střední škole pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích.

Vítězové okresních kol se sešli, aby si změřili své síly nejen v řešení matematických úloh a výpočtech náročných příkladů, ale také aby prokázali, že dokáží pracovat v týmu, mají soutěžního ducha a matematika je pro ně zábavou. Do jednotlivých týmů se spojili žáci základních a středních škol. Přestože o vítězství usiloval každý tým, především šlo o poznání a nové zkušenosti.

Video

Krajská matematická odysea se konala v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu vzdělávání Ústeckého kraje, jehož hlavním smyslem je motivace žáků a jejich podpora vzdělávání. Děti ze středních škol si zábavnou formou při soutěžích mají možnost ověřit správnost své volby dalšího studia, žákům základních škol se přiblíží studium na středních školách a usnadní jim to výběr nejvhodnějšího oboru.

Krajské odysey měly za úkol především propojit základní a střední školy Ústeckého kraje a najít cestu ke vzájemnému poznání a spolupráci.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací