Pondělí 27. leden 2020
Svátek má Ingrid

Nové Sedlo - Další etapa spolupráce Věznice Nové sedlo – objekt Drahonice se sdružením Za branou byla završena. Od září do prosince proběhlo celkem sedm setkání dvanácti odsouzených žen, které jsou zároveň matkami nezletilých dětí, v rámci kurzu Budování rodičovských kompetencí pro odsouzené.

Poslední setkání se již neslo v uvolněné atmosféře. Mikuláš klepal na dveře a setkání odsouzených žen, matek s dětmi nenechal nikoho na pochybách, že nastal den, který umožnil matkám setkat se s nejbližšími mimo klasické návštěvní hodiny. Odsouzené matky si pro své ratolesti připravily odpoledne plné soutěží, mikulášskou nadílku, kde nechyběly pohádkové postavy Mikuláše, čerta a anděla.

Den plný emocí dal matkám na chvíli zapomenout, kde se nacházejí. Navázaní bezprostředního kontaktu s dětmi možná přispěje odsouzeným ženám k uvědomění si, kde by mělo být jejich místo, rozhodně by to neměl být výkon trestu odnětí svobody.

(eko)

1012veznice2

1012veznice3

1012veznice4

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací