Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Nové Sedlo - Další etapa spolupráce Věznice Nové sedlo – objekt Drahonice se sdružením Za branou byla završena. Od září do prosince proběhlo celkem sedm setkání dvanácti odsouzených žen, které jsou zároveň matkami nezletilých dětí, v rámci kurzu Budování rodičovských kompetencí pro odsouzené.

Poslední setkání se již neslo v uvolněné atmosféře. Mikuláš klepal na dveře a setkání odsouzených žen, matek s dětmi nenechal nikoho na pochybách, že nastal den, který umožnil matkám setkat se s nejbližšími mimo klasické návštěvní hodiny. Odsouzené matky si pro své ratolesti připravily odpoledne plné soutěží, mikulášskou nadílku, kde nechyběly pohádkové postavy Mikuláše, čerta a anděla.

Den plný emocí dal matkám na chvíli zapomenout, kde se nacházejí. Navázaní bezprostředního kontaktu s dětmi možná přispěje odsouzeným ženám k uvědomění si, kde by mělo být jejich místo, rozhodně by to neměl být výkon trestu odnětí svobody.

(eko)

1012veznice2

1012veznice3

1012veznice4

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací