Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Žatec - Čtvrtý ročník Soutěž & Podnikej již zná v pořadí osmého regionálního finalistu. Stal se jím projekt Ticker Print, za kterým stojí mladý pár David Reininger (maturant OA Žatec z loňského roku) a Monika Starečková (žákyně 3. ročníku OA Žatec oboru sociální činnost). V Ústí nad Labem dokázali zvítězit v konkurenci dalších sedmi projektů.

Myšlenka vítězného nápadu je prostá – 3D tisk pomůcek, které využívají při výuce základní a střední školy. „Vytváříme anatomicky přesné 3D modely a výukové pomůcky pro základní a střední školy za využití 3D tiskárny. Jedním z našich cílů je tímto způsobem zefektivnit české školství,” vysvětluje David Reininger.

Albert Štika zase nabízí řešení pro počítačové fajnšmekry. Vaše vysněné PC vám sestaví na míru, přesně podle vašich požadavků a specifikací. Na třetím místě se umístil projekt s názvem VoKno. Jejich snahou je zaktivizovat žáky základních a středních škol a namotivovat je hravou formou ke studiu.

Regionální finále v Ústí nad Labem se konalo ve spolupráci s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Soutěžící hodnotila odborná porota ve složení Tomáš Holub (Adler), Jana Hodboďová (Vodafone Nápad roku) a Martin Mata (ICUK).

Soutěž a Podnikej je tříměsíční program pro středoškoláky, který vrcholí oceněním nejlepších projektů. Má mladým lidem ukázat, jak pracovat na nápadu, pomůže dát nápadům správný směr a dodávat jim odvahu nápady realizovat.

(sap)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací