Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Žatec - První letošní vítání nových žateckých občánků proběhlo v sobotu v Křížově vile. Pozvánku dostaly tři desítky rodin, dalších třicet dětí zvou matrikářky na Slavnostní vítání do života tuto sobotu 18. ledna.

Tradiční vítání občánků je malá slavnost, při které dostanou rodiče dárek od města Žatce a zapíší se do pamětní knihy. Součástí příjemného obřadu je také proslov některého z představitelů města, v sobotu mluvila k rodičům a jejich dětem starostka Žatce Zdeňka Hamousová. „Všichni očekáváme, že budete dobrými rodiči, rádci, vychovateli a hlavně vzorem, později i kamarádem, nekončícím pramínkem lásky a trpělivosti. Vězte, že vše dobré, co dítěti vložíte, se vám jednou vrátí,“ pronesla Z. Hamousová k rodičům.

Slavnostní vítání dětí do života pořádá žatecká radnice několikrát do roka, především na začátku roku, na jaře či na podzim. Matrika městského úřadu vždy pozve příslušný počet rodičů. Po dvou lednových termínech se další vítání občánků uskuteční v březnu.

(kas)

foto

1301obcanci1

1301obcanci2

1301obcanci

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací