Neděle 20. červen 2021
Svátek má Květa

Žatec - Celkem čtyři nominace na prestižního filmového Oscara získal film Králíček Jojo, který se z velké částí natáčel v červnu a červenci 2018 i v Žatci. Do kin šel snímek režiséra Taiky Waititiho loni, vyhlášení Oscarů proběhne v únoru.

Americká filmová akademie nominovala Králíčka Jojo ve třech ze třinácti hlavních kategorií. Protiválečný film, v němž Adolfa Hitlera ve své válečné satiře představoval sám režisér, má šanci získat nejvýznamnější cenu v kategorii Nejlepší film. Taika Waititi byl nominován v kategorii Scénář podle předlohy a Scarlett Johanssonová má nominaci na cenu Herečka ve vedlejší roli. Čtvrtou nominaci získala navíc česká výtvarnice Nora Snopková v kategorii Výprava opět díky tomuto filmu.

Nejvíce nominací, celkem 11, získal film Joker režiséra Todda Phillipse. Scarlett Johanssonová má šanci na dva Oscara, nominována byla i jako představitelka hlavní role ve filmu Manželská historii. Česko má šanci na získání Oscara i díky studentce pražské FAMU Darie Kashcheevě, která získala nominaci za svůj loutkový film Dcera.

(kas)

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací