Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

Nové Sedlo - Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice, zúročuje své snažení pomoci dětem s onkologickým postižením.

Zástupci z objektu Drahonice byli pozváni 17. ledna do Národního technického muzea v Praze. Zde proběhlo vyhodnocení soutěže „Brána k druhým“, kde získaly Drahonice ocenění za projekty na pomoc onkologicky nemocným dětem. Celé odpoledne se neslo v duchu zajímavých a prospěšných činů, které zcela naplnily motto soutěže.

Oceněným týmům byly předány z rukou herce Petra Vacka, ředitele České rady dětí a mládeže Ing. Aleše Sedláčka a dalších symbolické klíče, které odemkly onu „pomyslnou bránu“. Proto patří velký dík nejen vedení věznice, kde tyto aktivity nacházejí porozumění, ale především všem odsouzeným ženám, které nezůstávají lhostejné a pomáhají k otevření „Brány k druhým“.

Darovaly culíky na paruky

Odsouzené ženy byly vloni seznámeny s možností darovat culíky svých dlouhých vlasů, které by byly předány k výrobě paruk pro onkologicky nemocné děti. Tuto výzvu vyslyšelo 17 odsouzených žen a ostříhané vlasy byly odeslány ke zpracování. Nadační fond “Šance onkoláčkům“ a Nadační fond „Dlouhovláska“ zaslaly odsouzeným z objektu Drahonice certifikáty s díky za pomoc. Certifikáty byly odsouzeným předány a bylo jim vysloveno poděkování i za věznici.

(eko)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací