Pondělí 6. duben 2020
Svátek má Vendula

Žatec - Prosincové měření dopravy v Plzeňské ulici, jež prováděli odborníci z dopravní fakulty ČVUT, ukázalo proti roku 2016 výrazný nárůst počtu vozidel, a to přes dvacet procent. Město Žatec tím získalo důležitý argument při své snaze prosadit v Plzeňské ulici stavbu dvou kruhových objezdů.

Kvůli stavbě okružních křižovatek poblíž TESCO a v ulici Osvoboditelů jedná Žatec s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) už několik let. Město považuje současné křižovatky za nebezpečné.

Dosud byla stanoviska většinou zamítavá, podle předchozích statistik prý nebyl počet vozidel dostatečně významný pro schválení finančně a časově náročných staveb.

Prosincové měření ale mění situaci. „Došlo k významnému nárůstu dopravy. Dále byla identifikována řada bezpečnostních deficitů. Zpracovatelé měření z ČVUT k výsledkům přijali závěr, že by se situace měla řešit vybudováním okružních křižovatek,“ uvedla starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

V lednu se uskutečnilo další jednání s ŘSD, na kterém se výsledky měření a návrh ČVUT projednával. Nyní jsou další kroky na chomutovské správě ŘSD.

Z pohledu Žatce a jeho obyvatel je důležité, že se mění pohled na kruhové objezdy. Rozhodnutí o stavbě obou kruhových objezdů ovšem stále nepadlo a město čekají další jednání. „Podstatné ale nyní je, že se ŘSD k záměru nestaví odmítavě, teď je všechno v jejich rukou,“ dodala Z. Hamousová.

Již nyní je schválena na Plzeňské ulici u křižovatky u TESCO změna svislého a vodorovného dopravního značení, která zvýší bezpečnost dopravy v těchto místech. Realizovat tyto úpravy bude ŘSD v jarních měsících. Město dále připravuje nové osvětlení této křižovatky pěti novými světly veřejného osvětlení. V nočních hodinách tedy bude pro řidiče křižovatka mnohem přehlednější.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací