Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Žatec - Parkování v centru Žatce chce město usměrnit tím, že ho zpoplatní. A lidé, kteří přímo v historickém centru bydlí, to podporují. Ukázala to beseda s občany, která proběhla ve středu večer ve Staré papírně v rámci pravidelných besed Večerního klubu Žatecko.

Setkání se zúčastnila asi padesátka lidí, mezi nimi byla řada z těch, co žijí ve Dvořákově ulici. „My všichni, co tam bydlíme, jsme pro, aby se stání aut v centru zpoplatnilo,“ prohlásila jedna z obyvatelek.

Právě to má město v úmyslu. Nejbližším krokem by mělo být ještě letos na jaře zpoplatnění části náměstí Svobody od lékárny ke chmelničce. Na besedě ve Staré papírně se ale ozvalo mnoho hlasů, které podporovaly placené parkování na celém náměstí Svobody najednou.

Největší problém parkování v centru je ten, že mnoho parkovacích míst zabírají lidé, kteří jezdí za prací. Buď přímo do města, nebo jinam. „Je běžné, že lidé odstaví auto ve městě a pak jedou autobusem do práce. Ale viděl jsem i to, jak přijela čtyři auta, řidiči tří z nich si přesedli do čtvrtého, odjeli do práce a tři auta tam zůstala stát,“ popisoval situaci Miroslav Rusiňák, člen dopravní komise, který besedu moderoval.

Právě to je důvodem pro zpoplatnění parkování v historickém středu města, které nemá být odstavným parkovištěm.

Snahou radnice je, aby se připravila náhradní parkovací místa mimo centrum. Desítky míst už jsou nyní k dispozici: v opravené Nákladní ulici a na Nerudově náměstí je už nyní celkem asi sedm desítek míst, která po většinu dne zejí prázdnotou. Právě tam se mohou přesunout auta z náměstí Svobody.

Další parkovací místa má nabídnout záchytné parkoviště pod Nákladní ulicí, které město připravuje. Existují ale i další prostory v centru, například proluky, které lze pro parkování do budoucna využít. To se týká třeba proluk v Jakubské či Dlouhé ulici. „Prostory jsou tam už k parkování využívané, ale ne plnohodnotně. Tyto proluky je možné využít,“ popsal tuto možnost M. Rusiňák.

Tomáš Kassal

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací