Neděle 13. červen 2021
Svátek má Antonín

Nové Sedlo - Předpokladem efektivní sociální práce s pachatelem trestné činnosti je týmová práce odborných pracovníků a aktivní přístup samostatného odsouzeného. Pravidelné schůzky sociálních kurátorů, pracovníků úřadu práce a dalších subjektů se stávají nedílnou součástí kontinuální sociální práce ve Věznici Nové Sedlo.

Proto odsouzení před ukončením výkonu trestu měli možnost besedovat a pojmenovat problémy, které je čekají po opuštění brány věznice, ale hlavně kde hledat pomocnou ruku. Sociální kurátorky Taťána Tkadlečková z Městského úřadu Louny a Pavla Palowski z Městského úřadu Litvínov nastínily spolupráci s odsouzeným po výkonu trestu, pracovnice Úřadu práce ze Žatce Lenka Dvořáková a Karolína Nováčková uvedly odsouzené do problematiky evidence uchazeče o zaměstnání a oblasti podpory v nezaměstnanosti.

Pavla Andersová z Diakonie, občanské poradny v Litvínově seznámila přítomné s chodem dluhové poradny a jak se poprat s dluhy. V rámci kontinuální sociální práce schůzky tohoto charakteru se stávají pravidlem, kdy odsouzení v rámci volné diskuze se snaží řešit své problémy sociálního charakteru a dostávají bezprostředně odpovědi, popřípadě návody jak přistupovat k řešení.

Pravidelné schůzky s odsouzenými před ukončením výkonu trestu dávají jednoznačný signál směrem k odsouzenému a to, jestliže jsi přesvědčen, že chceš něco sám se sebou udělat, Nejsi na to sám……

(eko)

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací