Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Žatec - Rada města Žatec přijala na svém pondělní schůzi usnesení, že po dobu trvání stavu nouze budou občanům města i místních částí vydávány roušky zdarma.

Usnesení radní přijali v návaznosti na stanovisko ministerstva vnitra a v souvislosti s pořizováním 20 tisíc kusů roušek, které kupuje město Žatec. Na jejich dodání ale zatím stále čeká. Roušky zdarma budou pro občany i u dalších dodávek, které bude město zajišťovat v budoucnu.

Roušky, které šijí občané či místní organizace, jako třeba MŠ Alergo, se automaticky rozdávají zdarma. V rouškovém okénku, které bylo vytvořeno v Turistickém informačním centru na náměstí Svobody, už bylo rozdáno 500 takových darovaných roušek. Dalších 500 vyrobených a darovaných roušek rozdalo město občanům ještě před otevřením rouškového okénka – roušky pracovníci města rozváželi lidem i domů, pokud o to požádali.

Dva tisíce roušek si město nechalo ušít. Také tyto roušky se rozdávaly, mířily například ke zdravotníkům, do pekárny, doručovatelkám a k dalším potřebným profesím.

Od státu Žatec dosud dostal jen 1500 jednorázových roušek, které byly rozdány podle potřeby jak přímo v Žatci, tak obcím, které patří pod Žatec coby obec s rozšířenou působností. Takových obcí je na Žatecku sedmnáct.

(kas)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací