Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Žatec - Jasným bodem české hudební scény se v posledních letech stala hudební skupina Zrní. Diváci ji mohou vidět a slyšet v srpnu Klášterní zahradě v rámci programu Žatecká Dočesná jinak. Ale nebude to obyčejný koncert – výtěžek z něj půjde na pomoc právě Klášterní zahradě.

Vydělané peníze z koncertu pomohou s opravou zázemí pro zvířata nebo dětského koutku, případně na další vylepšení. Nejprve ale musí na koncert přijít co nejvíc lidí, aby byl výtěžek a pomoc zahradě co největší.

Koncert skupiny Zrní proběhne 28. srpna od 20 hodin. Předprodej vstupenek probíhá v Galerii Sladovna vždy od úterý do neděle od 10 do 17 hodin.

Zatímco hudební znalci a fanoušci kapely Zrní dobře znají, pro další možné návštěvníky koncertu asi stojí za to připomenout, že skupina se stala v roce 2012 Objevem roku, za což dostala cenu Anděl. Na další Anděly byla nominována v dalších letech. V roce 2017 Zrní zaujalo velkým koncertem na Colours of Ostrava. Svou poslední desku nazvalo Jiskřící.

Čím jsou tak zajímaví? Tím, že zůstávají věrni sami sobě. Žánrově se pohybují mezi alternativní hudbou a popkulturou, kombinují elektroniku a písničkářství. Hrají si se zvukem i s vlastními možnostmi. Vystupují na velkých festivalech, ale také svůj koncert odhlučnili do komorní podoby – pod názvem Černá hodinka a půl pak hrají přímo mezi návštěvníky, lampami a svíčkami.

Jinými slovy: Zrní se nepodbízí. Tvoří a hraje muziku, jak to jeho členové cítí. A neřeší, jak to většinové publikum přijme. Lidé na jejich koncerty přijdou, nebo nepřijdou. Ale oni chodí…

Přijďte i vy 28. srpna večer do Klášterní zahrady. Zahradě pomůžete, sebe potěšíte. I taková může být Žatecká Dočesná jinak.

(Tomáš Kassal)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací