Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Žatec - Blíží se druhý listopadový den, tedy Památka zesnulých, lidově označovaný jako dušičky. Přestože vládní opatření omezují pohyb lidí, hřbitovy zůstanou i během nouzového stavu otevřené.

Městský hřbitov v Žatci má od 26. října do 2. listopadu prodlouženou provozní dobu o hodinu, bude tedy otevřen od 8 do 18 hodin. Prodloužena je také provozní doba kanceláře na hřbitově, a to od pátku 30. 10. do neděle 1. 11. vždy od 9 do 17 hodin (polední přestávka 11.30 až 12.00).

Počítejte se svátečními řidiči

Na některé rizika spojená s Dušičkami upozorňují i policisté. "Apelujeme na řidiče, aby dodržovali pravidla, dbali opatrnosti a ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Jako každoročně se očekává zvýšený provoz na silnicích, kam vyjíždějí i tzv. sváteční řidiči. Lze již také očekávat zhoršené klimatické podmínky. V této souvislosti by měli být opatrní také chodci a měli by dbát na svoji bezpečnost," říká mluvčí policistů Alena Bartošová.

"Také upozorňujeme na ochranu svého majetku: AUTO NENÍ TREZOR! Při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken, uzavření zavazadlového prostoru a všech dveří vozidla. Nenechávejte bez dozoru žádné odložené věci, a to nejen ve voze. Opatrní buďte i na své osobní věci (např. při úpravě hrobu)," dodala mluvčí policie.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací