Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Nové Sedlo - Odsouzené ženy z věznice v Novém Sedle - objekt Drahonice potvrzují i přes problémy se zákonem, že mají srdce na pravém místě.

Ani letošní rok, kdy myšlenky, jak jejich děti a blízcí zvládají covidové období, nezapomněly na malé pacienty s onkologickým onemocněním. Již několik let věznice spolupracuje s nadačním fondem Šance onkoláčkům.

Odsouzené ženy zasedly za šicí stroje, vzaly do rukou pletací jehlice a pod vedením vychovatelek i speciální pedagožky rozjely výrobu hraček a předmětů s vánoční tématikou. O výrobky odsouzených je velký zájem a první várka již byla předána zástupcům nadačního fondu. Další výrobky putují na tradiční Charitativní jarmark. I tuto akci poznamenal covid a výrobky jsou prezentovány prostřednictvím online aukcí.

O ruční výrobky je velký zájem, což dokumentuje i získaná finanční částka z prodeje. Jaká bude konečná suma za vydražené předměty, se dozvíme až na konci roku. Výtěžek jako každý rok půjde na podporu onkologicky a jinak vážně nemocných dětí a rodin.

(eko)

0412veznice3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací