Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek má Evženie

Žatec - Miliony korun na přípravu Přírodovědného centra v Žatci jsou připravené v rozpočtu města i Ústeckého kraje. Ojedinělé vzdělávací centrum se má v průběhu letošního roku připravit a otevřít nejspíše koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Žatečtí radní tento týden doporučili zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření ve výši 4,5 milionu korun na nejdůležitější technické vybavení Přírodovědného centra. Technologické vybavení Vědy na kouli by měla dodat společnost AV Media Systems z Prahy, Digitárium pak Future Technology Systems z Ostravy. Firmy byly vybrány v rámci veřejných zakázek a jejich technologické vybavení bude stát dohromady právě zmíněných 4,5 milionu Kč. Žatec svým rozhodnutím uvolní na Digitárium i Vědu na kouli peníze, které již obdržel z dotačního titulu.

Další důležitý krok pro vznik centra udělala Rada Ústeckého kraje minulý týden, když schválila částku 3,8 milionu korun na stavební úpravy v historické budově zemědělské školy v Žatci. Právě tam Přírodovědné centrum vznikne. „Technologie bude k dispozici nejspíše v září, čas bude potřeba také na stavební úpravy. Vše tak potrvá ještě zhruba tři čtvrti roku. Odhaduji, že centrum by se mohlo otevřít pro veřejnost na přelomu roku,“ uvedl místostarosta Žatce a krajský radní Radim Laibl.

Výsledkem má být moderní inovační centrum, jediné v kraji, které bude místem setkávání všech generací. Projekt nabídne setkávání žáků základních a středních škol ze Žatce i širokého okolí, odborné semináře, přednášky a zájmové kroužky s přírodovědnou tématikou. Počítá se i se vzdělávacími projekty pro širokou veřejnost.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací