Neděle 25. červenec 2021
Svátek má Jakub

Žatec - Nové očkovací centrum začne v Žatci fungovat od 6. dubna. Otevře se na náměstí Poperinge v přízemí budovy, kde je FunPark Pohádka. Očkovat proti nemoci Covid-19 se v něm bude moci sedm dní v týdnu v době od 7.30 do 18.30 hodin.

Provozovat nové vakcinační centrum bude Nemocnice Žatec, která na jeho přípravě a otevření úzce spolupracovala s městem Žatec. Kapacita centra bude až 18 tisíc aplikací za měsíc. Skutečný výkon bude přímo závislý na dodávce vakcín.

„Požadavek na vyšší výkon si vyžádal otevření nového centra, které vyhoví svou dispozicí očkování většího množství obyvatel,“ potvrdila manažerka kvality Nemocnice Žatec Jana Olšanová. Ambulance dětského oddělení, kde bylo jedno z očkovacích míst nemocnice, bude uvolněna pro péči o dětské pacienty.

Nové očkovací centrum bude mít tři očkovací pracoviště zajištěná lékařem, středním zdravotním personálem i administrativou.

Velký zájem na provozu očkovacího centra má město. Podpořilo jeho vznik jednáním s majitelem prostor i zápůjčkou části mobiliáře. „Z naší strany je vše připravené, aby se mohlo očkovat více lidí. Nyní už záleží jen na tom, abychom do Žatce dostávali dostatek vakcín. Žádáme vakcíny na pokrytí všech provozních hodin,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová.

Na způsobu registrace se nic nemění. Kdo má zájem o dobrovolné očkování, musí se zaregistrovat v celostátním systému prostřednictvím telefonní linky 1221 nebo přes webové stránky https://registrace.mzcr.cz. „Prosíme, aby lidé nechodili do centra, pokud nemají domluven termín na očkování. V centru probíhá samotné očkování, nikoli registrace,“ zdůraznila Jana Olšanová.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací