Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

Žatec - Nový nájemce by si měl brzy převzít Restauraci U Orloje v Chrámu chmele a piva v Žatci. Pokud vše půjde podle plánu, nový provozovatel otevře restauraci pro veřejnost během dubna.

O výběru nájemce už je rozhodnuto, v současné době se dolaďují konkrétní podmínky pronájmu mezi společností Sedmý schod a Chrámem chmele a piva. Platí, jak uváděla opakovaná nabídka, že nový provozovatel převezme restauraci s minipivovarem, zahradní restaurací i hernou. Součástí nájemní smlouvy bude i to, že v restauraci se musí prodávat minimálně dva druhy piva, které se uvaří v minipivovaru U Orloje.

Kdy konkrétně se restaurace znovu otevře, zatím není ještě určené. Nový provozovatel musí sehnat personál a nastavit si podmínky provozu.

Jedním z důvodů pronájmu restaurace s minipivovarem byla snaha oddělit komerční provoz restaurace od příspěvkové organizace města, která se bude dál starat o turistickou nabídku v Chrámu chmele a piva a Chmelovém majáku. I pro turisty ale bude přínosem, až se restaurace znovu otevře. „I my se těšíme, až bude restaurace fungovat a naši návštěvníci se v ní budou moci občerstvit. Pro všechny by bylo ideální, kdyby restaurace začala fungovat na začátku nové turistické sezóny, tedy od začátku dubna,“ řekl ředitel Chrámu chmele a piva Karel Havelka.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist