Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

Žatec - Promyšlený mobilní audioprůvodce zve místní i turisty na cestu o století zpět. Do doby žatecké chmelařské expanze.

Nového průvodce do každého chytrého telefonu vytvořil spolek A dál? ve spolupráci s vývojáři aplikace TourStories. Na počátku projektu byla grantová výzva od iniciativy Objevujme Česko, v níž se spolek umístil na třetím místě a získal na audioprůvodce 60 tisíc korun.

Žatecká trasa Mezi žateckými komíny bude dostupná v polovině května, v rámci žatecké Muzejní noci proběhne v pátek 20.5.2022 v 17 hodin i její slavnostní spuštění. Sraz je na náměstí Svobody před žateckým Infocentrem: “Průvodce pokřtíme a projdeme společně jeho trasu, která má něco přes 2 km. Vysvětlíme, jak to celé funguje a nastíníme, jak náročná příprava byla. Zváni jsou všichni, moc se těšíme a jsme zvědaví na ohlasy,” zve za spolek A dál? Monika Merdová.

K úspěšnému absolvování prohlídky je třeba mít v chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci TourStories a mít jej dostatečně nabitý. Se vším poradí přímo v infocentru, kde procházka také začíná. Na každém ze sedmi stanovišť vám aplikace nabídne spoustu historických fotografií, které doplňují samotný audiovýklad. “Pro namluvení textů jsme se spojili s divadelníky z Opery Žatec, kteří se úkolu zhostili skvěle. Výsledkem je dramatizované vyprávění, při kterém se určitě nudit nebudete,” láká Eva Sladká z A dál?.

Audioprůvodce uživatele zavede do prosperujícího Žatce roku 1913. Svým perným pracovním dnem nás provede dvojice architektů Wilhelm Fuchs a Hildebert Kolbe. Zasvětí návštěvníky na sedmi zastaveních nejen do stavitelské praxe, odhalí také třeba společenské nálady nebo gastronomické perličky doby.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist