Neděle 20. červen 2021
Svátek má Květa

Žatec - Velkým úspěchem a ke spokojenosti diváků i účinkujících skončilo v sobotu večer představení opery Nabucco pod širým nebem v žateckém letním kině. Povedený večer vyvrcholil ohňostrojem z Chmelového majáku.

Opera v podání Severočeského divadla Ústí nad Labem přilákala do hlediště Letního kina Žatec téměř devět stovek diváků. Ti byli nadšeni jak uměleckým zážitkem, tak samotným předvedením opery pod širým nebem. Na představení se sjeli diváci ze širokého okolí, protože open air opera, ač jde o moderní trend, se v okolí nikde nepořádá.

„To byl také jeden z našich cílů. Žatec je město s unikátní chmelařskou tradicí. Open air opera je další originální počin, který napovídá, že můžeme směle na unikátnost Žatce poukázat. Za výbornou organizaci celého programu si zaslouží městské divadlo velkou pochvalu,“ zdůraznila starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

2805opera1

O spokojenosti diváků svědčí i reakce některých návštěvníků, které dostali představitelé města ústně i písemně formou textových zpráv po skončení představení. „Když je někdo spokojený, tak většinou nepíše. Že se tak tentokrát stalo, svědčí o mimořádném zážitku,“ dodala starostka Žatce.

„Myslím, že po této akci se ještě přijedu do Žatce podívat, protože jsem dostala letáček a některé akce mě zaujaly. Myslím, že vaše stránky budu častěji sledovat, protože kulturu děláte dobře, jak jsem se přesvědčila,“ napsala například organizátorům divačka z Kladna, která se o opeře v letním kině dozvěděla díky plakátům u silnice na Karlovy Vary.

Spokojení byli také účinkující, kteří ocenili připravené zázemí. Muzikanti pak speciálně pochválili vysokou kvalitu ozvučení, která je vzhledem k provedení pod širým nebem velmi neobvyklá.

Ke komplexnímu zážitku pro diváky přispěl doprovodný program, který začal už odpoledne: se vstupenkou na operu mohli i návštěvníci z jiných měst navštívit Chmelařské muzeum, v Chrámu Chmele a Piva ochutnat mimořádnou várku piva Nabucco, vystoupat na radniční věž nebo Chmelový maják. Přímo v areálu letního kina se pak podávalo občerstvení včetně kvalitní kávy, vína a piva. Například víno nabízel Pavel Kacerovský, pořadatel Vinařských Litoměřic, kam Žatec vozí své pivo. Reciproční spolupráce má dál pokračovat.

Vzhledem k úspěchu premiérové open air opery v Žatci by chtělo vedení města a městské divadlo pokračovat v projektu i v dalších letech.

2805opera5

2805opera3

2805opera4

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací