Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Ústecký kraj - Víkend 22. a 23. června nachystal opět řadu zajímavých sportovních, společenských, kulturních, či hudebních akcí.

Bude se koštovat a oslavovat pivo, na obloze budou létat letadla či jejich modely, pojede se extrémní bike závod, a proběhne mnoho dalších zajímavých akcí. V Praze vás ještě v sobotu čekají unikátní koncerty kapel mnoha žánrů na Metronom festivalu, u německých sousedů se pro změnu bude dobývat pevnost. Podívejte se na přehled nejzajímavějších akcí tohoto víkendu.

LOUNSKO

Louny

22. červen – Křiklounfest – od 14 hodin

 • Ve Stromovce v Lounech se uskuteční rockový festival. Těšit se můžete na kapely Dukla vozovna, Vision Days, N.V.Ú., Svoloč, Do řady a další.
 • Vstupné 280 Kč.

Žatec

22. červen - Letecký den - Letiště Macerka – od 10 hodin

 • Na letišti Macerka vás čeká Letecký a Dětský den, ukázky letadel, statické i letové ukázky leteckých modelů, seskoky parašutistů, ukázka bojového umění Aikido, kynologická ukázka výcviku psů, kolotoče, skákací hrady, stánky s očerstvením, a další.
 • Vstupné 60 Kč, děti od 10 let 40 Kč

22. a 23. červen - Loutková zahrada, pohádky v Kapucínské zahradě – od 10.30 hodin

 • V bývalém kapucínském klášteře se odehrají pohádky v Kapucínské zahradě v Žatci. Čeká vás 7 loutkových pohádek. V sobotu to bude od 10.30 pohádka O Červené Karkulce, od 15 hodin Tři malá prasátka, od 17 hodin Žebrákova nevěsta a od 20 hodin parodie pro dospělé Čelisti reloaded. V neděli pak od 1.30 O líném Honzovi, od 14.30 hodin Kašpárek a čerti a od 17 hodin Sněhurka a 7 trpaslíků.
 • Vstupné neuvedeno

22. a 23. červen - Splutí Nechranice Žatec – od 15 hodin

 • Kanoistický oddíl Lokomotiva Žatec ve spolupráci s městem Žatec pořádají 6. ročník sportovní akce "Splutí Nechranice Žatec". Akce se účastní přes 100 lidí. Pro tuto sportovní událost zajistí Povodí Ohře průtok v Ohři pod Nechranicemi na hodnotě 15 m3/s v době od 21. června od 15 hodin do 23. června do 15 hodin. Současné průtokové poměry v řece jsou příznivé a akci můžeme tímto způsobem podpořit.
 • Vstupné neuvedeno

2106tipy

Březno

22. červen - oslava letního slunovratu Piktoo – od 10 do 18 hodin

 • Oblastní muzeum v Lounech zve do Archeo skanzenu Březno u Loun na oslavu letního slunovratu s názvem Piktoo. Akce se uskuteční v sobotu 22. června od 10 do 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky pravěké tetovací techniky, hudební šou z doby kamenné, výrobu přírodních barev a štětců nebo na ukázky pravěkého vaření. Vyzkoušet si budou moci i výtvarnou techniku zvanou Paleoart, což je malování na zvířecí kůže. Pro děti bude připraveno Pravěké divadlo. Občerstvení v podobě kávy a palačinek bude zajištěno. Návštěvníci si budou moci opéct dobroty na ohni.
 • Vstupné na akci je dobrovolné.

Brloh

22. červen – Zahájen turistické sezóny – od 14 hodin

 • V sobotu 22. června zahajuje turistickou sezónu Vernerův mlýn v Brlohu na Lounsku. Akce začíná ve čtrnáct hodin tradičním letním zpíváním ve mlýně s dětským pěveckým sborem Evy Maťátko. Vernerův mlýn bude pro návštěvníky otevřen každou sobotu a neděli od 12:30 do 17:30 hodin az do poloviny září. Prohlídka s výkladem probíhá každou celou hodinu. Těšit se můžete opět na dvě prohlídkové trasy, na sobotní trasu „Cestu žita“ a na nedělní trasu „Cestu pšenice“ a na další tradiční akce. Více se dozvíte v našem článku.

CHOMUTOVSKO

Chomutov

22. červen – finále Dance fever 2019 – od 10 hodin

 • Finále Mistrovství světa v disco dance a disco freestyle „Dance fever 2019 s uskuteční v sobotu v Rocknet Aréně v Chomutově. Pátý ročník, jehož pořadatelem je chomutovská taneční škola Beethoven DC Chomutov vyvrcholí v sobotu od 10 hodin. Program zakončí gala od 19.45 hodin.
 • Vstupné 160 Kč

2106tipy2

Kadaň

22. červen - Pivní slavnosti- od 12 hodin

 • V Kadani se v sobotu 22. června uskuteční 8. ročník Pivních slavností. Akce se koná na Mírovém náměstí od 12.00 do 22.00 hodin. Představí se tady několik pivovarů – pivovar Rýžovna Boží Dar, pivovar Millénium z Ústí nad Labem, rodinný pivovar Zichovec, pivovar perštejnský Chalupník, pivovar Falkenštejn, Labuť z Litoměřic, Mostecký Kahan a minipivovar Lounský žejdlík. V rámci doprovodného programu vystoupí kapely Neřež, So Fin, Bohemicca a její hosté (mezi nimi Olda Krejčoves), Drumband Františka Zemana, Top Dream Company a další. Děti můžete vzít s sebou, zabaví je dětský kabaret Hnedle Vedle. Na závěr nebude chybět ohnivá show Filipa Stejného. Samozřejmostí je odborná degustace piv a soutěž o Pivní zátku a Zlatý korbel.
 • Vstup volný

23. červen - Festival lidových a dechových hudeb – od 13 hodin

 • Již po třetí se na Mírovém náměstí v Kadani uskuteční Festival lidových a dechových hudeb, který během odpoledne představí tyto známé kapely: Sebranka Vlašim, Chodovarka, Atlas a Dechový orchestr mladých ZUŠ Fryderyka Chopina s mažoretkami. Po celé odpoledne Vás bude provázet známý moderátor a imitátor Jiří Bláha.
 • Vstup zdarma

Klášterec nad Ohří

22. červen - Sportovní den pro celou rodinu – od 9 hodin

 • V sobotu 22. června 2019 se uskuteční celoměstský sportovní den pro celou rodinu. Od 9 do 13 hodin budou pro veřejnost přístupné aktivity na sportovištích klubů a sportovních organizací. V 10 hodin bude slavnostně otevřen cyklopark v Královéhradecké ulici a v 11 hodin nový atletický ovál. Od 15 hodin se na aquaparku uskuteční doprovodný program: po zahájení v 15:15 vystoupení Žabiček (gymnasitka), 15:45 vystoupení karate klubu, 16:00 street dance, 16:15 hudební skupina The Remedy, 17:00 hudební skupina Czechpoint. Součástí programu bude autogramiáda Michaela Berana (Freestyle BMX, Jiřího Šlegra (hokej), Tomáše Krause (akrobacie a sjezd na lyžích), turnaj v basketbalu, volejbalu a veslařský trenažer. Ve stejný den bude na náměstí opět obří nafukovací skluzavka alias Slide festival.
 • Vstup volný

MOSTECKO

Most

22. červen - EXTRÉM BIKE MOST – Mistrovství ČR MTB XCM 2019 – od 10 hodin

 • MTB maraton pro profesionální závodníky i širokou veřejnost v každém věku. Startuje se z mosteckého hipodromu, připraveny jsou trasy: Extrém 72 km – Mistrovství ČR, Extrém 56 km, Hobby 35 km, Minibike 6 km, SuperMinibike - děti do 7 let.
 • Vstupné - startovné dle podmínek závodu

23. červen - Divadelní léto na Hněvíně - Princezna se zlatou hvězdou na čele - od 15 hodin

 • Klasická pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele, o princezně Ladě, která před zlým králem prchla, a za prince se provdala, se odehraje pod širým nebem na mosteckém hradě Hněvín.
 • Vstupné: 200 Kč, děti 100 Kč.

23. červen - Divadelní léto na Hněvíně - Sluha dvou pánů – od 20 hodin

 • Dalším představením pod širým nebem, které se o víkendu odehraje, je slavná komedie, která se již více než 250 let objevuje na repertoáru divadel po celém světě. Příběh plný záměn, nedorozumění a nečekaných peripetií vypráví o tom, jak zapeklitá a nevděčná je služba dvěma pánům.
 • Vstupné: 350 Kč

2106tipy1

Nová Ves v Horách

22. červen – Dřevařské sympozium od 9 do 15 hodin

 • Firma NBW s.r.o. Nová Ves v Horách Vás srdečně zve na den otevřených dveří. Čeká vás ukázka prací zaměstnanců NBW (výroba kouřící PECE a KUŘÁČKŮ, TIVOLI), práce řezbářů, dřevosochařů, soustružení, výroba žebřiňáků, košů, domečků, přehlídka učňovské výroby, program pro děti i dospělé, dílničky, výroba zvířátek z obručí, soutěž v řezání kuláčů, zatloukání kolíčků a hřebíků, staré loutkové divadélko, hraní pohádek, výstava betlémů a historických máselnic, dražba zhotovených výrobků ze symposia, promítání prezentací k historii hračkářství, křest brožury "Historie hračkářské výroby v příhraniční oblasti Krušných hor", setkání bývalých zaměstnanců hračkárny, firemní muzeum a prodejna dřevěných upomínkových předmětů, občerstvení, teplá jídla, grilování, kávička a koláč, pivo, limo
 • Vstupné pro dospělé 50 Kč, děti do 15 let zdarma

Želenice

22. červen – Neckyáda – od 9 hodin

 • V Želenicích odstartuje tradiční akce tradiční akce, jejíž součástí jsou závody na netradičních plavidlech. Nachystána je i hudba, občerstvení, zábava, kolotoče. Vstup volný

TEPLICKO

Bílina

22. červen – výtvarníci na náměstí – od 9 hodin

 • Pijďte se v sobotu podívat na Mírové náměstí podívat na tvorbu výtvarníků a podívat se, jak vznikají postavičky z rukou řezbářů do pohádkového lesa. Čeká vás i doprovodný program od 16 hodin. Vystoupí rockový sbor Melodica, skupina Charlieho parťáci a Exit. Na závěr vás čeká večerní ohňová show.
 • Vstup volný

Dubí

22. a 23. červen – Mstišovská pouť

 • V sobotu a neděli vás čeká na louce u Mstišovské ulice v Dubí tradiční Mstišovská pouť. Těšit se můžete na ukázky Modrotisk, Pontiac, Patra Kalandru Memory Band, skupiny My, dále jízdy na koni, drezúra koní, tance, soutěže, moderuje Petr Jílek.
 • Vstup volný

2106tipy3

Chabařovice

22. červen – festival Skalpfest – od 12 hodin

 • Přijď si v sobotu 22. 6. od 12 hodin na koupališti v Chabařovicích u Teplic užít hromadu super muziky, jídla, pití, zábavy a navíc podpořít dobrou věc! Festival SKLAPFEST, pořádaný děčínskou skupinou SKLAP, podporuje projekt NOVÉ HÁRO, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, po ztrátě vlasů, vyrobit jejich Nové háro. Letos zahrají skupiny: MOTORBAND, BRUTUS, SKLAP, DEAD DANIELS, CUMBAL, TOXIC PEOPLE a EXTAZE.
 • Vstupné neuvedeno

ÚSTECKO

Ústí nad Labem

23. červen - Duo Malíři - od 14 hodin

 • Richard a Vojtěch Šulkovi zahrají a zazpívají egerlandské lidové písně a přednesou texty psané v egerlandském nářečí v Muzeu v Ústí nad Labem.
 • Vstupné neuvedeno

LITOMĚŘICKO

Litoměřice

22. a 23. červen – Oslavy 100 let Gymnázia v Litoměřicích

 • Oslavy 100 let výroční založení Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích se konají od 21.2. - do 23. 6. 2019. V sobotu 22. 6. se uskuteční sportovní klání absolventi versus studenti, GJJ má talent, vědecká show - molekulární drinky, noční úniková hra "V zajetí času", neděle 23. 6. - mše celebrovaná Mons. Mgr. Janem Baxantem, biskupem litoměřickým, katedrála sv. Štěpána
 • Vstupné neuvedeno

Roudnice nad Labem

22. a 23. červen - Memorial Air Show - od 10 hodin

 • Tento víkend 22. – 23. června v Roudnici nad Labem patří letectví. Letošní program tradiční Memorial Air Show nabídne na tři desítky leteckých vystoupení i koncert skupiny Mandrage. O tomto víkendu 22. – 23. června se na roudnickém letišti odehraje již 15. jubilejní ročník Memorial Air Show - jedné z největších letecko - společenských akcí svého druhu s téměř 30 letou historií.
 • V rámci tohoto svátku nejen českého historického letectví se vám představí klasické druhoválečné letouny jako Spitfire, Mustang nebo Lisunov. Chybět však nebude ani nejmodernější technika české armády a především oblíbená akrobatická vystoupení, či seskoky parašutistů.
 • Letos si připomínáme 75. výročí invaze spojeneckých vojsk v Normandii. Přijďte si proto nejen užít víkend s koncertem populární skupiny Mandrage, leteckou technikou a ukázkami pilotního umění, ale také uctít lidskou odvahu, hrdinství a vzpomenout na ty, kteří již mezi námi nejsou a bez kterých by naše svoboda a demokracie již možná neexistovala.
 • Generálním partnerem akce je Ústecký kraj a je zahrnuta do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje.
 • Vstupné 300 Kč, děti od 6 do 15 let 50 Kč

Ploskovice

22. červen – prodejní keramické trhy od 10 do 16 hodin

 • V sobotu se na ploskovickém zámku uskuteční prodejní keramické trhy, které se již tradičně konají v areálu zámeckého parku. Můžete se těšit na autorskou tvorbu českých keramiků a další originální výrobky.
 • Vstup volný

DĚČÍNSKO

Hřensko

22. a 23. červen - Okružní plavba s grilováním ve Hřensku – od 13.30 hodin

 • Dopřejte si mimořádné odpoledne či večer při okružní plavbě po Labi z brány Českého Švýcarska – Hřenska. Nad hladinou řeky se tyčí stěny Labských pískovců, které jsou jedinečnou kulisou naší 1,5 hodinové plavby v letním stylu s grilováním. Ani po plavbě nemusíte ihned odcházet, Váš lístek platí ještě 1/2 hodiny, kdy loď kotví na nábřeží v Hřensku. Při plavbách si můžete vybrat z nabídky grilovaných pochoutek. A o pátcích a sobotách večerní plavba s živou hudbou!
 • Vstupné plavba 149,- Kč/ dospělý, 99,- děti do 10ti let, grilování 149,- Kč

1505vyzvactenarum

PRAHA

22. červen – Metronom festival – od 13.30 hodin

 • Velká jména hudební scény, respektované legendy i žhavé objevy. To vše v prostředí, které se od jiných letních akcí pod širým nebem odlišuje samotnou lokací přímo do centra metropole České republiky. Čtvrtý ročník velkého popového a rockového festivalu konaného v Praze letos probíhá již od pátku 21. června a také v sobotu 22. června na pražském Výstavišti. Mezi hlavní hvězdy patří Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba.
 • Vstupné 1.690 Kč

NĚMECKO

Köningstein

22. a 23. červen - ŠVÉDOVÉ DOBÝVAJÍ PEVNOST KÖNIGSTEIN

 • Velké polní ležení uniformovaných skupin z doby Třicetileté války na 9,5 ha velké pevnosti. Zažijte 14 uniformovaných skupin se 300 účastníky z Německa a Nizozemí, různá polní ležení se zhruba stovkou stanů, každodenní život vojáka v tehdejších dobách: vaření na otevřeném ohni, vojenská a civilní řemesla (zbrojíř, knoflíkář, pasíř), práce felčara, ukázky kopiníků a šermu, střelba z mušket a děl, scény z verbování a soudu, dril mušketýrů, nástupy za zvuku bubnů a fanfár a večerku. Vyvrcholení akce bude od 14 hodin Dobytí pevnosti Königstein švédskými oddíly (hodinové šermířské představení).
 • Akce je zahrnuta do běžného vstupného na pevnost.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací