Neděle 19. září 2021
Svátek má Zita

Zámek Nový Hrad Jimlín - Ani letos nebude chybět Kinematograf bratří Čadíků! Jedná se o promítání českých filmů 17. - 20. července 2021 na nádvoří zámku. Jde se o charitativní akci, kde vstupné je dobrovolné.

Kinematograf bratří Čadíků funguje už 25 let. Hlavní náplní činnosti společnosti je projekt Filmové léto, v jehož rámci se v letních měsících rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice projekční vozy vybavené projektory, které zde po několik dnů promítají především české filmy. Místa, kde se konají jednotlivé projekce jsou charakteristická – jedná se především o veřejná prostranství (náměstí, nádvoří, louky), kde se promítá pod širým nebem.

V Česku funguje projekt již od roku 1992, tehdy ještě známý jako P + P mobil kino. V té době si bratři Josef a Pavel Čadíkové pořídili první maringotku, kterou vybavili projekčním zařízením, vyrobili konstrukci na zavěšení promítacího plátna a začali putovat po moravském venkově.

Na jaké filmy se můžete těšit?

1507kinematograf5

1507kinematograf2

1507kinematograf3

1507kinematograf4

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací