Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Ústecký kraj - Dva obyvatelé Ústeckého kraje obdrželi medaile za statečnost od nejvyššího vedení hasičů. Při nehodě zachránili život zraněnému muži.

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba předal v rámci slavnostního ceremoniálu na Zámku Zbiroh u příležitosti státního svátku 28. října medaile Za statečnost dvěma občanům z Ústeckého kraje, Martinu Berntovi a Josefu Pikešovi.

"Oba se dne 22. září letošního roku stali svědky dopravní nehody, při které došlo k požáru vozidla. V havarovaném vozidle zůstal zaklíněný řidič. Oba muži neváhali, a přes riziko, které jim v hořícím vozidle hrozilo, vyprostili zaklíněného řidiče, dopravili ho do bezpečí a poskytli mu základní zdravotní péči. To vše ještě před příjezdem první jednotky. Oba při záchraně muže utrpěli zranění o sklo havarovaného vozidla. Svým pohotovým jednáním a s nasazením vlastního života zachránili zraněnému řidiči život," říká mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Medaili za statečnost uděluje tradičně ministr vnitra občanům, kteří svým pohotovým, profesionálním jednáním, často s nasazením vlastního života, zachránili lidský život.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací