Pondělí 20. květen 2019
Svátek má Zbyšek

Ústecký kraj - Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se udělovaly ceny pro vítěze 4. ročníku sportovní soutěže Hejtmanský pohár. V regionálním kole uspěla na třetím místě ZŠ a MŠ Vroutek, druhý skončil Dětský domov, ZŠ a SŠ Duchcov a tou nejlepší se stala ZŠ Postoloprty.

Ta nejenže obhájila prvenství z loňského roku, ale dokonce zvítězila v celostátním kole. „Chtěl bych vám všem poděkovat za to, jak dobře reprezentujete vaše školy. Hejtmanský pohár je akce, která má smysl, protože posiluje vztah mladé generace ke sportu a pohybu,“ uvedl na slavnostním vyhlášení výsledků Petr Šmíd, náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport. Spolu s ním dětem a jejich pedagogickému sboru ceny předávala také Radmila Krastenicsová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.

Soutěž po základní školy je založená na překonávání dráhy sportovních dovedností, kde si žáci prověřují svou sportovní všestrannost. V loňském ročníku se do soutěže přihlásilo 19 škol z celého Ústeckého kraje a na čtyři a půl tisíce školáků.

1110zsvroutek

ZŠ a MŠ Vroutek. Foto: Krajský úřad Ústeckého kraje

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací