Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Postoloprty - Již po několikáté se Základní škola Postoloprty zapojila do, letos již jubilejního desátého, ročníku soutěže pro kolektivy dětí v 6. třídách ZŠ a odpovídajících ročnících víceletých gymnázíí a názvem Souboj čtenářů.

Podstatou celé akce je rozvíjet v současné době tak hodně skloňovanou čtenářskou gramotnost.

Přihlášenému kolektivu je zakoupen soubor 25 dětských knih, jde o 5 titulů. Děti poté mají asi 8 týdnů na to, aby knihy přečetly a vypracovaly si své výpisky, které poté mohou využít při plnění úkolů on-line kola. To letos proběhlo v polovině dubna.

Během tohoto předkola musí kolektivy zvládnout co nejpřesněji ve 30 minutách odpovědět na 25 záludných otázek.

V letošním ročníku byl přihlášen rekordní počet soutěžících - 120 škol z celé České republiky! Postoloprtská 6. A se umístila v první polovině na 42. místě a vysloužila si tak krásné jedničky z českého jazyka. Velmi podstatné je však to, že děti četly jak doma, tak ve škole, musely spolupracovat ve skupinách a spojit se pro co nejlepší výsledek, který se jim také povedl.

Tento projekt se koná pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů a realizuje ho společnost Svět knihy v rámci kampaně Rosteme s knihou.

  • Renata Srbecká, vyučující Čj

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací