Úterý 15. říjen 2019
Svátek má Tereza

Lounsko - Zaměstnanci Aisanu si společně se svými dětmi vylepšili v sobotu 22. června okolí svého pracoviště. V rámci konaného rodinného dne s názvem Čarodějnický dětský den vysázeli několik druhů stromků v prostranství firmy a také před jejími branami.

„Chtěli jsme na našem rodinném dnu letos udělat něco nového, a snažili jsme se inspirovat naší mateřskou firmou v Japonsku. Ta se zapojila do sázení stromů, jenž mají vykompenzovat uhlíkovou stopu, která vznikne v průběhu tokijské olympiády v příštím roce. Spojili jsme se s Městem Louny, abychom si nechali poradit, zda by bylo možné zkrášlit a zlepšit prostředí v blízkosti naší firmy v Lounech,“ uvedl Václav Douša, HR and GA Senior Manager Aisan Industry Czech.

Václav Douša dále uvedl, že město Louny si nechalo zhruba před deset lety vypracovat projekt výsadby zeleně v průmyslové zóně, která realizovalo jen z části. Firmě Aisan poskytlo projektovou dokumentaci k tomuto projektu a na základě ní zaměstnanci Aisanu v sobotu 22. června stromky, na které nezbylo městu Louny finance, sázeli.

Celkem se jedná zhruba o 40 stromů. Některé z nich nebylo možné sázet v tomto období, proto v sobotu došlo k sázení nějakých 25 stromků. Zbylé stromky budou vysázeny až na podzim. Několik sazenic bylo vysazeno v areálu firmy, zbytek v jejím okolí, ležících na pozemcích města.

Za pár let tak budou okolí firmy Aisan zdobit sakury, borovice a další ozdobné keře. Stromy byly vybrány tak, aby byly odolné místnímu prostředí. Sázení bylo dobrovolné, zaměstnanci nebo jejich děti si mohly k vysazenému stromu či keři připojit cedulku se svým jménem.

„Pevně doufáme, že naše iniciativa udělá radost nejen našim zaměstnancům, ale i ostatním obyvatelům Loun, kteří sem občas chodí běhat, jezdit na kole, a podobně,“ dodal Václav Douša.

Fotogalerie

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací