Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Louny - V Lounech pokračuje přestavba systému mostů ve frekventované Říční ulici. Původní dva mosty už byly na jaře zdemolovány. Nahradí je jen jeden most - nový a širší. Dělníci ho staví právě v těchto dnech.

Mosty překlenovaly železniční trať, která se právě v tomto místě rozvětvuje na trasy Louny - Rakovník a Louny - Most. Silnice přes tyto tratě byla velmi frekventovaná, protože po ní jezdila doprava směrem k čističce odpadních vod, velkému podniku Legios a také do zahrádkářské kolonie níže u řeky. Kvůli plánované opravě muselo město zavést objížďku, která vede přes Černčice a je asi osm kilometrů dlouhá.

2307mosty2

Objížďka trvá už od února. Řidiči si na ni už postupně zvykli a nedochází k větším komplikacím. Cestu ale kromě dlouhého objíždění občas provází i nepříjemné několikaminutové čekání, protože dopravu na obou koncích objízdné trasy řídí semafory. Trasa vede zčásti i přes cyklostezku a ta je hodně úzká, takže se po ní musí jezdit kyvadlově.

Kdo jde z Loun třeba do Legiosu nebo na zahrádku pěšky, pro toho komplikace ani objížďka neplatí, místo se dá pěšky i na kole směrem od zimního stadionu dobře projít či projet podchodem pod tratí. Pro motoristy by všechna omezení v místě měla skončit na podzim. Přibližně od října má být nový most hotov a znovu uveden do provozu.

Rekonstrukce mostů bude stát kolem 40 milionů korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací