Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Divice - Ateliér č. p. 9 je název soukromé víceúčelové minigalerie, která je zpřístupněna i veřejnosti a představuje převážně české umělce z nejrůznějších oblastí – malíře, šperkaře, fotografy a mnohé další. Nachází se naproti hlavnímu vchodu do divické tvrze. Díky tvrzi a nyní také Ateliéru malá chmelařská vesnička Divice pravidelně ožívá.

Ateliér je místo stvořené pro umění ve všech jeho podobách, ve kterém se snoubí krása a radost. Slavnostního otevření, které proběhlo v pátek 6. prosince ve 14 hodin, se zúčastnil starosta obcí Vinařice a Divice pan Miroslav Janoušek, zpěvačka Radka Fišarová a herečka a výtvarnice Jana Krausová.

Kmotrou Ateliéru se stala zpěvačka Radka Fišarová, které se přezdívá česká Édith Piaf. Radka před Ateliérem zazpívala a nevynechala ani svou autorskou píseň Krámek s nadějí, jak se Ateliéru začalo přezdívat.

Jana Krausová je nejen jedou z kmoter Ateliéru, ale rovněž jeho první vystavovatelkou. Návštěvníci si mohli prohlédnout její soubor akvarelů s květinovou a ptačí tematikou inspirovanou divickou Panskou zahradou, která přiléhá k Tvrzi Divice a je od roku 2017 obnovována.

Ateliér bude pro veřejnost otevírán příležitostně, zpravidla ve spojení s otevřením Tvrze Divice.

foto

0912atelier1

0912atelier2

0912atelier3

0912atelier4

0912atelier6

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací