Neděle 20. červen 2021
Svátek má Květa

Ústecký kraj – V Ústeckém kraji onemocnělo k nedělnímu ránu dohromady 102 lidí novým koronavirem. Jde o nákazy prokázané krajskou hygienickou stanicí. Jsou to přesně čtyři týdny, kdy se objevil první pacient v Česku, shodou okolností rovněž z Ústeckého kraje.

Čtyři lidé se z celkového počtu diagnostikovaných osob v Ústeckém kraji uzdravili. Kraj je na tom v porovnání s ostatními oblastmi České republiky zatím nejlépe. Nikoliv v celkovém počtu nemocných, ale v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Jde o 12,43 nemocných na 100 tisíc lidí, jak uvádí Ministerstvo zdravotnictví. Například na sousedním Karlovarsku je to 30,82 osob s pozitivní nákazou Covid-19 na 100 tisíc obyvatel. Nejhůře je na tom hlavní město Praha, kde jde o 54,37 nemocných na 100 tisíc občanů. To je pětkrát více než v Ústeckém kraji.

Podle posledních údajů Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem vzrostl počet nemocných lidí na Ústecku na 29, na Děčínsku na 21, na Litoměřicku na 22, na Mostecku na sedm (pět pacientů z toho je na Litvínovsku), na Chomutovsku na pět a na Lounsku a Žatecku na tři. Zbývající počet nemocných nebyl dosud přirazen k jednotlivý okresům.

V Česku je k době vydání článku známo13 úmrtí pacientů s nemocí Covid-19. Vyléčeno je oficiálně zatím 11 osob.

Celkový počet osob s prokázaným onemocněním Covid-19 dosáhl k nedělní osmé hodině ranní 2 669. Provedeno bylo již přes čtyřicet tisíc laboratorních testů.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací